Et Ve Süt Kurumu, Adana'da Taşınmaz Satacak

ANKARA (ANKA) - Et ve Süt Kurumu, Adana’nın Sarıçam İlçesi’nde bulanan bir taşınmazı açık artırma usulüyle 13 Mart 2015 tarihinde satışa sunacak. Taşınmaz satışıyla ilgili ila

Et Ve Süt Kurumu, Adana'da Taşınmaz Satacak

ANKARA (ANKA) - Et ve Süt Kurumu, Adana’nın Sarıçam İlçesi’nde bulanan bir taşınmazı açık artırma usulüyle 13 Mart 2015 tarihinde satışa sunacak.

Taşınmaz satışıyla ilgili ilanlar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Et ve Süt Kurumu, Adana’nın Sarıçam İlçesi Dağcı Köyü’nde yer alan bir taşınmazı açık artırma usulüyle satacak. Söz konusu taşınmaz için muhammen bedel 1 milyon 80 bin TL olacak. İhale kapalı teklif usulü ile 13 Mart 2015 tarihinde Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Ceyhun Atıf Kansu Caddesinde gerçekleştirilecek. İhale; tekliflerin İhale Komisyonu tarafından açılmasından sonra, teklif sahiplerinin katılımıyla pazarlık veya açık artırma usulü ile sürdürülerek sonuçlandırılacak. İhalede uygulanacak pazarlık ve açık arttırma görüşmelerine ilişkin esaslar, görüşmeler öncesinde veya sürecinde İhale Komisyonu tarafından isteklilere bildirilecek.

İhaleye iştirak edecekler geçici teminat olarak en az 120 takvim günü süreli ve 110 bin TL tutarında geçici teminat mektubu veya nakit vermek zorunda olacak. İhaleye katılabilmek için İhale Dosyasının alınması zorunlu olacak. İhale Dosyası 250 TL bedelle Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Teknik İşler Dairesi Başkanlığından temin edilebilecek.

Yabancı istekliler, yabancı sermaye mevzuatına göre yatırım yapmalarının mümkün olup olmadığını önceden araştırmakla yükümlü olacaklar. İhaleyi kazanmaları halinde makul sürede yabancı sermaye mevzuatına göre gerekli izinleri almaları istenecek. Gerekli izni almayanların teminatları irat kaydedilecek. Kurum, gayrimenkulün satışını yapıp yapmamakta, dilediğine satmakta, ihaleyi hükümsüz saymakta tamamen serbest olacak. İhalenin yapılmaması veya yapıldıktan sonra vazgeçilmesi nedeniyle teklif sahipleri, masraf, kar mahrumiyeti ve bunun gibi hangi adla olursa olsun bir hak ve tazminat talep edemeyecekler. (ANKA)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.