Atama Kararları Resmi Gazete'de

ANKARA (ANKA) – Başbakan Yardımcılığı ve bazı bakanlıklarda çeşitli birimlerde görev değişimi yapıldı. Başbakan Yardımcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosy

Atama Kararları Resmi Gazete'de

ANKARA (ANKA) – Başbakan Yardımcılığı ve bazı bakanlıklarda çeşitli birimlerde görev değişimi yapıldı.

Başbakan Yardımcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Maliye, Milli Eğitim, Orman ve Su İşleri ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Vakıflar Genel Müdürlüğünde açık bulunan İstanbul Vakıflar I. Bölge Müdürlüğüne Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı, Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğüne, Antalya Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Recep Kafes atanırken, Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığına Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet Genç getirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih Ağdaş, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin Çiftçi ile Bakanlık Müşaviri Doç. Dr. Mustafa Can başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınırken, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğün, Tacettin Güneş, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, Abdulkadir Abuşoğlu, Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Hasan Aykut, Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın ve İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Nesim Tanğlay getirildi.

 

-BAKANLIKLARDA GÖREV DEĞİŞİMİ-

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığına, Cemil Başpınar, Ankara Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Karaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı atanırken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Başmüfettişliklerine Hüseyin Kocapiçak ve Cüneyt Özen getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Bilal Curabaz atanırken, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşaviri Ali Ramazan Acar başka bir göreve atanmak üzere görevinden alındı.

Dışişleri Bakanlığı Kuzeydoğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığına Ali Murat Başçeri, Müsteşar Yardımcılığına ise Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Levent Murat Burhan getirilirken, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yer Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Sadık Küçükgünay, Bakanlık Müşavirliğine, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Atik Ahmet Yücer, Bakanlık Müşavirliğine ve Hakkı Ahmetbeyoğlu, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Cafer Kınanç, Şırnak İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne, Bekir Kılıç atandı.

 

-DEFTERDARLIKLARDA GÖREV DEĞİŞİMİ-

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine Dursun Coşkunçelebi atanırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Fikret Komser başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcılığına Ramazan Çokçevik, Müfettişliğe, Müfettiş Yardımcısı Ali Erdem Yalçin, Müfettiş Yardımcısı Mustafa Çakır getirilirken, Muş İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Bulut, Bakanlık Müşaviri Yalçın Kurt başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

Maliye Bakanlığı Diyarbakır Defterdarı Hasan Kocak başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınırken Koca'nın yerine Aksaray Defterdarı Ali Aykaş getirildi.

Şırnak Defterdarı İbrahim Kulaoğlu başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınırken, yerine Zeynülabiddin Toprak’ın atanmasına karar verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğüne, Bülent Şaşin atanırken, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliğine İlhan Umut getirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bakanlık Müşavirliğine, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Birdal, atanırken, Müşavirliğine Mehmet Karabulut’un getirilmesine karar verildi. (ANKA)

(YE/ORH)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.