10 Bin Polis Memuru Alımı Yapılacak!

Numan Kurtulmuş'tan polis adaylarına büyük müjde geldi. 10 Bin Polis Memuru Alımı Yapılacak!

Kamu Personel Alım İlanları 29.08.2016, 14:49 29.08.2016, 14:53
10 Bin Polis Memuru Alımı Yapılacak!
memuruz.net'in buradaki haberine göre; Polis olmayı düşünecek adaylar bu habere dikkat!

Numan Kurtulmuş'tan polis adaylarına büyük müjde geldi. 10 Bin Polis Memuru Alımı Yapılacak! Hükümet sözcüsü ve 65.Hükümet Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısı ardından basın mensuplarının karşısında toplantının detayları hakkında açıklama yaptı. İşte o açıklamanın merak edilen detayları...

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş :”671 sayılı KHK ile gelen bir diğer düzenleme , yeni özel harekat polisi alımı ile ilgili düzenlemeler, yeni özel harekat polisi alımı yapılmasıyla ilgili sürecin bu KHK ile açıklığa kavuşturulması oldu.”
İçişleri Bakanı geçtiğimiz günlerde FETÖ/PDY terör örgütünün hain darbe girişiminin ardından tüm kamu kurum ve kuruluşlarında temizliğe gidildiğini ve 10 bin polis (9 bin bay,1 bin bayan) alımı yapacağını duyurdu.Bugünkü Bakanlar Kurulu toplasının ardından 10 bin polis alımıdaha yapılacağı netleşti.

 Adaylar 10 Bin Özel Harekat Alımı için Yaş ve Askerlik Şartı Talebini Sürdürüyor

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kısa zaman önce müjdesini verdiği lise mezunu KPSS şartsız özel harekat polisi alımı için adaylar yaş ve askerlik şartı konusunda düzenleme istiyor.  Beklenen oldu ve İçişleri Bakanı Sn. Efkan Ala'nın kısa zaman önce verdiği Özel Harekat Polisi alımı için gerekli düzenleme yapıldı. 

LİSE MEZUNLARI DA ÖZEL HAREKAT POLİSİ OLABİLECEK

Yayımlanan KHK ile özel harekat polisi alımı için yapılacak sınavlara başvuru şartı olarak KPSS puanı aranmayacak ve lise mezunları da ilgili ilanlara başvuruda bulunabilecek. Ama İlan içerisinde bulunan askerlik şartı ve yaş sınırı engeli adayları pek memnun etmişe benzemiyor. Sosyal medya siteleri üzerinden çeşitli kampanyalarla İçişleri Bakanı Sn. Efkan Ala'ya sesini duyurmak isteyen adaylar, yaş sınırı ve askerlik şartı konusunda bir düzenleme talep ediyor. 

YETERLİ BAŞVURU ALINAMIYORDU

 Bilindiği gibi özel harekat polisi alımlarında lisans mezuniyeti ve KPSS puanı şartı aranıyordu. İçişleri Bakanı Sn. Efkan Ala, son özel harekat polisi alımlarında yeteri kadar başvuru alamadıklarını ve başvurularda da nitelikli eleman bulmakta zorlanıldığını dile getirmiş, çok başvuru alabilmek için KPSS şartı ve mezuniyet şartı konusunda düzenleme yapıldığının altını çizmişti. 

KPSS ŞARTI KALDIRILDI, LİSE MEZUNLARI DA BAŞVURABİLECEK AMA...

OHAL sonrası çıkarılan KHK ile birlikte Özel Harekat Polisi alımlarında KPSS şartının aranmayabileceği ve lise mezunu adayların da başvuruda bulunabileceği bir düzenleme geldi. Bu düzenleme ile sevinen adaylar yaş sınırı ve askerlik şartı sonrasında İçişleri Bakanı'na "Bu şart da bir seferliğine esnetilsin" talebinde bulunuyor...
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@