Mesleği Olmayanlara İŞKUR İEP Kurs İlanları! Aşçı Yardımcısı, Sekreter, Hasta Bakımı, Müşteri Hizmetleri Asistanı

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programları kapsamında yeni kurs ilanları yayımlandı. Günlük 115 TL'ye varan yevmiyeler ile yayımlanan kurs ilanlara başvuru yapacak olanlar için güncel ilanlar ve yevmiye tutarlar

İlan 18.08.2021 - 14:19 18.08.2021 - 14:19 Mustafa Karagöz

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan duyurular sadece iş ilanlarından oluşmuyor. İşsiz olan, mesleği bulunmayanlar için İŞKUR üzerinden kurs ilanları da yayımlanıyor. Söz konusu ilanlar ve ilanlara dair detaylar haberimizde. 

İŞKUR KURS İLANLARI 18-31 AĞUSTOS DUYURULARI

Firmalar ihtiyaç duydukları kadrolar için kurs ilanları yayımlıyorlar. Kurs ilanları işverenlerin belirlediği mesleklerde oluyor. Mesleklere göre kurslara başvuru yapan adaylar öncelikle eğitim sürecinden geçecekler. İşverenler belli süre çalışanlara eğitim verecekler. Kurs süreci firma tarafından belirlenecek. Kursa katılanlar hem çalışacak hemde meslek öğrenecekler. 

Günlük ödeme üzerinden ücret alacak olan vatandaşlara en fazla 115 TL ödeme yapılacak. Normal çalışan, işsizlik maaşı alınıyor olması, öğrenci veya kadın programları kapsamında yapılan ödemeler her grup için farklı oluyor. 

GÜNCEL İLANLAR AÇIK MESLEKLER

Ağustos ayının kalan kısmı için yayımlanan duyurularda çok sayıda meslek grubu bulunuyor. Mesleklerin neler olduğunu, başvuru tarihleri ve kurs ilanı yayımlanan şehirleri aşağıda tabloda aktarıyoruz. 

iep kursları

İEP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İşbaşı Eğitim Programlarına başvuruda bulunacaklar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklar. İŞKUR üzerinden elektronik başvuru yöntemleri kurslara katılmak için yeterli olurken isteyenler şahsen başvuru da yapabilecekler. Şahsen başvurularda vatandaşlar kendi il veya ilçelerinde yer alan İŞKUR Müdürlüklerine gidebilirler. 

İŞKUR İEP KURSLARINA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlan edilen meslek gruplarında kursiyer olmak isteyen, mesleği öğrenmek isteyenler için bazı koşullar bulunuyor. Bu koşullar İŞKUR üzerinden ilan edilmiş olup başvurudan önce tüm şartların sağlandığından emin olunması gerekiyor. 

1. İEP kurslarına katılmak için İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak gerek.

2. Kurs başvuruları 15 yaşını tamamlamış olmak koşuluyla yapılır. 

3. İşverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası olmayanlar ilanlara başvuru yapabilir.

4. İEP kurs başvuruları için emekli olmamak gerek. 

5. Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

6. Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

NE KADAR ÖDEME ALIRIM?

İşbaşı Eğitim Programlarına başvuruları onaylananlar günlük 108 TL ödeme alırlar. Eğer başvuran öğrenci ise kurs yevmiye ücreti 81 TL olur. İŞKUR'dan işsizlik maaşı alanların yevmiyesi 54 TL olarak ödenir. Eğer İEP kurslarına katılacaklar İş'te Anne Projesi kapsamında ise günlük 110 TL ödeme alır. Geleceğin meslekleri için ilan edilen kurslara katılanlara ise günlük 115 TL ödenir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@