Merkez Bankası Memur Alım İlanına Çıktı! 40 Personel Alacak

Merkez Bankası yayımladığı bir duyuru ile memur alımı yapacağını duyurdu. Merkez Bankası duyurusunda personel alımlarının bilişim alanında ve uzman yardımcısı pozisyonunda olacağını bildirdi.

İlan 10.09.2021 - 13:05 10.09.2021 - 13:05

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası personel alımı için duyuru yayımladı. Resmi sitesi üzerinden adaylara ilanın detaylarını aktaran Merkez Bankası hangi kadroda personel alımı olacağını ve adayların hangi başvuru şartlarını sağlamaları gerektiğini ayrıntıları ile aktardı. 

MERKEZ BANKASI 40 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Personel alımı için yayımlanan başvuru kılavuzunda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere uzman yardımcısı alımı olacağı bildirildi. Personel alımları bilişim alanında olacak ve ilan ile 40 personel istihdam edilecek.

Peki bilişim alanında alınacak uzman yardımcısı hangi görevleri yürütecek? İşte başvuru kılavuzunda yer alan görev tanımı.

İstihdam edilece personeller Merkez Bankası'nın bilişim teknolojileri stratejilerinin oluşturulmasına ve uygulanmasına katkı sağlayacaklar. Bu görevin dışında ihtiyaç duyurulan yazılım, donanım, iletişim altyapılarını ve bu altyapıların güvenliğini ve sürekliliğini sağlayacaklar. BU görevlerin dışında Merkez Bankası'nın ihtiyaç duyduğu kritik öneme sahip olan ödeme sistemleri, rezerv yönetimi ve piyasalar veri dağıtım sistemi gibi uygulamalar geliştirmekle sorumlular. 

MERKEZ BANKASI İLANINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Merkez Bankası 40 memur alım ilanına başvurular öğrenim şartı, kamu kurumlarına memur alımlarında talep edilen ortak şartlar ve yabancı dil puan şartı ile olacak. 

Öğrenim Şartı

40 memur alım ilanı için adayların en az dört yıllık eğitim veren bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği programlarından birinden mezun olmaları gerekiyor. 

YDS Puan Şartı

İlana yapılan başvuruların kabul edilmesi için 2018 ve sonrasında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı almış olmak gerek. Bunun dışında TOEFL iBT sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri puan almış olmak gerekiyor. 

Yaş Şartı

01.01.1987 tarihinde ve daha sonrasında doğmuş olan adayların başvuruları kabul edilecek. 

BAŞVURU TARİHLERİ VE İŞLEMLERİ

İlan edilen başvuru şartlarına haiz olan adaylar başvuru işlemlerini 4 Ekim tarihine kadar yapacaklar. Başvuru işlemleri Merkez Bankası'nın web sitesine gerekli evrakların sisteme yüklenmesi ile elektronik olarak yapılacak.