Meral Akşener, Lütfü Türkkan ile ilgili ilk kez konuştu!

Lütfü Türkkan'ın kameralar önünde şehit abisine küfretmesi üzerine İYİ Parti Genel Başkanı birkaç gündür sessizliğini koruyordu. Konuyla ilgili daha fazla sessiz kalamayan Meral Akşener, Lütfü Türkkan olayı ile ilgili ilk kez bir yorumda bulundu.

Gündem 08.11.2021 - 20:04 08.11.2021 - 20:04 Mustafa Çokyaşar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Bingöl ziyareti sırasında şehit yakını Tahir Gümren'e küfreden Lütfü Türkkan, cumartesi günü grup başkanvekilliği görevinden Akşener'in talebiyle istifasını sunmuştu. İstifanın ardından ise Meral Akşener konuyla ilgili hiçbir açıklamada bulunmamıştı.

İYİ Parti lideri Akşener günlerdir konuşulan Lütfü Türkkan'la ilgili ilk kez bir yorumda bulundu. Akşener, konuyla ilgili bu olayı tasvip etmenin mümkün olmadığını söyledi ve partililere vatandaşla diyaloglarınızda soğukkanlılığınızı koruyun, öfkenize mağlup olmayın uyarusında bulundu.

Ayrıca Akşener konuyla ilgili Ak Parti ve MHP'den gelen sert eleştiriler için ise "Gündemi değiştirmelerine müsaade etmeyeceğiz. Bizi sahadan çekmek istiyorlar. Vatandaşın gündemini konuşmaya devam edeceğiz'' diyerek eleştirdi.

Lütfü Türkkan'ın istifasının ardından İYİ Parti'de boşalan grup başkanvekilliğine, Samsun Milletvekili Erhan Usta seçildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@