Yeni Atama Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı! Diyanet İşleri Başkanlığında Yeni Görevlendirmeler Yapıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 8 Şubat 2021 tarihli Atamam kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde yeni atamalar gerçekleştirildi.

Yeni Atama Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı! Diyanet İşleri Başkanlığında Yeni Görevlendirmeler Yapıldı!

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdopğan, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeliklerine yeni atamalar gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yeni Atama Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

YENİ ATAMA KARARI YAYIMLANDI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeliklerine Hamza Gökçe, Salih Akyüz, Sedat Aydınlı ve Ferruh Şen atandı. Bu atama yapılmadan önce ilgili pozisyonlar açıktaydı. Bu şekilde açık olan kadrolar doldurulmuş oldu.

Atama kararının 22/6/1965 tarihli ve 633 sayılı Kanunun 6. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereği yapıldığı bildirildi. Ataması yapılan Hamza Gökçe, Salih Akyüz, Sedat Aydınlı ve Ferruh Şen'in bugünden itibaren yeni görevlerine başlayacakları da ifade edildi.

HAMZA GÖKÇE KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR VE NERELİDİR?

Din adamı olan Hamza Gökçe vaiz olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. Denizli Bozkurt'ta vaizlik yapan Hamza Gökçe daha sonr abu göreve İstanbul Eyüpsultan ilçesinde devam etmişti. Yurt dışında da görevlendirilen Hamza Gökçe geri dönüşünde ise terfi ederek Yozgat Aydıncık'ta müftü olmuştur.

SALİH AKYÜZ KİMDİR, NERELİDİR VE KAÇ YAŞINDADIR?

1983 yılında Ardahan'ın Göle ilçesinde doğmuştur. İlkokulu memleketi Erzurum Oltu ilçesinde okuyan Salih Akyüz Oltu Cihanağa Kuran Kursu'nda hafızlık eğitimi almıştır. 2002 yılında Oltu İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Salih Akyüz 2004 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne başlamıştır. Aynı yıl Kayseri'de bir camide İmam-Hatip olarak memurluğa başlayan Salih Akyüz 2012-2015 yılları arasında Pendik Ahmet yesevi Kuran Kursu'nda kuran kursu öğreticiliği yapmıştır. Daha sonra ise öğretmen olarak çeşitli kurumlarda hizmette bulunmuştur.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@