Yargıtay üyesinden skandal açıklama

Erdoğan'a sahip çıkalım

Memurlar 22.06.2018, 12:46
Yargıtay üyesinden skandal açıklama

Yargıtay üyesi Mustafa Aysal, Abdülhamit dönemine atıfta bulunarak 'Erdoğan'a sahip çıkalım' dedi.

Sol Haber - Danıştay üyesi Aysel Demirel’in CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi eleştirmesinin ardından skandal bir paylaşım da Yargıtay’dan geldi.

Yargıtay üyesi Mustafa Aysal, Abdülhamid’in tahtan indirilmesinden sonra şair Rıza Tevfik’in pişmanlık içeren şiirini paylaşırken, sonunda “İşte bu pişmanlığı yaşamamak için şimdi Erdoğan’a sahip çıkma zamanı. Sonra son pişmanlık fayda etmez” yorumunu yaptı. 

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre Yargıtay 8. Hukuk Dairesi üyesi Mustafa Aysal, Yargıtay üyelerinin bulunduğu “Yargıtay Forumu” isimli WhatsApp Grubu’nda bir paylaşımda bulundu.

Mesajına “Sultan Abdülhamit tahttan indirilmiştir... Koca imparatorluk paramparça olmuş, İslam coğrafyası dağılmış, mazlumlar sahipsiz ortada kalmış, herkes pişman olmuştur ama iş işten geçmiştir... İşte onlardan biri de Rıza Tevfik” diyen Aysal, “Rıza Tevfik’ın Halife Abdulhamit Han’a yazdığı pişmanlık dolu şiiri”ni paylaştı.

10 kıtalık şiirin ilk iki kıtası şöyleydi:

“Nerdesin şevketlim, Sultan Hamid Han?/Feryâdım varır mı bârigâhına?/Ölüm uykusundan bir lâhza uyan,/Şu nankör milletin bak günahına./Tarihler ismini andığı zaman, sana hak verecek, ey koca Sultan;/ Bizdik utanmadan iftira atan,/Asrın en siyasi padişahına.”

Yüksek yargıç kimliği bulunan ve anayasaya göre tarafsız ve bağımsız olması gereken Mustafa Aysal, şiirin sonunda “İşte bu pişmanlığı yaşamamak için şimdi Erdoğan’a sahip çıkma zamanı. Sonra son pişmanlık fayda etmez...” ifadelerini kullanarak bir siyasi parti liderine desteğini açıklamış oldu.

Mustafa Aysal, bir dönem MHP’de olağanüstü kongreye gidilmesi kararını onayan Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin başkanlığını yaptı. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@