Türkiye Kamu-Sen'den Tüm Memurlara 3600 Ek Gösterge, Bayram İkramiyesi, Ek Zam Talebi

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci kamu çalışanlarının maaşlarına ve ek gösterge oranlarına dair düzenleme talebini sosyal medya üzerinden dile getirdi. Önder Kahveci düzenlemelerin tüm kamu çalışanları için ortak olmasını istedi.

Türkiye Kamu-Sen'den Tüm Memurlara 3600 Ek Gösterge, Bayram İkramiyesi, Ek Zam Talebi

3600 ek gösterge konusunda Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci açıklamalarda bulundu. 

Kişisel sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Önder Kahveci iki başlık üzerinde durdu. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı enflasyon oranlarının çok yüksek çıkmasına dair yaptığı hatırlatmaların ardından maaşlarda düzenleme ve tüm kamu personellerine ek gösterge düzenlemesi talep etti. 

TÜM KAMU ÇALIŞANLARINA EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yapmış olduğu açıklamalarının ilk bölümünde, yüksek enflasyon oranlarına değindi. Enflasyon rakamlarında memurların adaletsizlik yaşadıklarını söyleyen Önder Kahveci ek zam telebini yineledi.

2021 yılının ilk dört ayında enflasyon oranlarında meydana gelen artışa vurgu yapan Önder Kahveci enflasyon kaynaklı erime aylık ortalama 118 TL’ye ulaştı dedi. Kamu Sen Başkanı enflasyon oranlarının kamu çalışanlarının alım gücünü eritti ifadelerine de açıklamalarına ekledi. 

Kahveci açıklamalarında ayrıca bayram ikramiyesi talebinde bulundu. 

"Yetkililer derhal bu duruma müdahale etmeli ve tüm kamu çalışanlarımız ek zam ve bayram ikramiyesi ile desteklenerek %17,14 enflasyona karşılık memurlarımıza %6,1 zam verilmesi garabetinden kurtarılmalıdır"

3600 EK GÖSTERGE

Kamu çalışanları için bir diğer önemli başlık olan 3600 ek gösterge konusunda açıklamalarda bulunan Kahveci sosyal medya hesabından tüm kamu personelleri adına düzenleme olması gerektiğini söyledi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci  ek gösterge talebinde "Tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şejilde 3600 ek gösterge düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz. " dedi. 

Yorumlar (1)
sila 1 ay önce
okullar kapali oturduklari yerden maas aliyolar birde ek odeme isteniyo ayip ya devletimiz oturan hizmetliyi biturlu memnun edemiyo Allah gozlerini doyursun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@