Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Yönetiminde Değişim! TÜİK'e Yeni Başkan Atandı!

Türkiye İstatistik Kurumu'nda başkan değişikliği yapıldığı açıklandı. Buna göre Muhammed Cahit Şirin'in yerine Ahmet Kürşat Dosdoğru vekaleten atandı. Ahmet Kürşat Dosdoğru kimdir?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Yönetiminde Değişim! TÜİK'e Yeni Başkan Atandı!

Son dönemlerin eleştirilen kurumlarından olan Türkiye İstatistik Kurumu'nda başkan değişikliği yapıldı. TÜİK Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ahmet Kürşat Dosdoğru yeni başkan olarak atandı.

TÜİK'TE BAŞKAN DEĞİŞİMİ!

TÜİK tarafından kamuoyuna bugün bir bilgilendirme yapıldı. Bu bilgilendirmeye göre Türkiye İstatistik Kurumu yönetiminde başkan değişikliği yapıldı. Bu değişikliğe göre 22 Mayıs 2020'de başkanlık görevine getirilen Muhammed Cahit Şirin'in yerine yardımcılarından Ahmet Kürşat Dosdoğru başkan olarak atandı. Yeni başkan Ahmet Kürşat Dosdoğru'nun bu göreve vekaleten atandığı bildirildi.

AHMET KÜRŞAT DOSDOĞRU KİMDİR?

1978 yılında Yozgat'ta doğmuştur. Oldukça başarılı bir eğitim hayatı olan Ahmet Kürşat Dosdoğru 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezun olduğu yıl Ahmet Kürşat Dosdoğru, Türkiye İstatistik Kurumu Van Bölge Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

2009 yılında Ulusal Hesaplar Daire Başkanlığında uzman olan Ahmet Kürşat Zorluoğlu 2012 yılında Yıllık hesaplar Grup Sorumluluğu görevine getirilmiştir.

2017 yılında Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Kürşat Dosdoğru 15 Şubat 2021'de vekaleten Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığına atanmıştır.

Kamugundemi.com

Yorumlar (2)
Hüdayi 3 ay önce
Bunlar boş laflar önemli olan ülkemizde atanamama ve istihdam ve ekonomik sorunları çözmek ve uygulamaktır çözüm lazım çözüm
Azizcan 3 ay önce
Ülkemizde atanamama işsiz kalma sorunları var bu haber önemsizdir yetkililer öncelikli olarak bu ekonomi ve istihdam eksiklerini ve sorunlarını çözmelidir yazık değilmi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@