#TümSözleşmelilereKadro 657/4B-5393 İŞ GÜVENCESİ KADRO istiyor

#TümSözleşmelilereKadro 657/4B-5393 İŞ GÜVENCESİ KADRO istiyor. Destekliyoruz... SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADRO TALEBİ Bilindiği üzere, 5393/4B/5302/4924 tabi sözleşmeli personel 25 Hazir

#TümSözleşmelilereKadro 657/4B-5393 İŞ GÜVENCESİ KADRO istiyor

#TümSözleşmelilereKadro 657/4B-5393 İŞ GÜVENCESİ KADRO istiyor. Destekliyoruz...

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADRO TALEBİ

Bilindiği üzere, 5393/4B/5302/4924 tabi sözleşmeli personel 25 Haziran 2013 tarihinde kadroya alınmıştır. Bu tarihten sonra göreve başlayan sözleşmeli personel bu haktan yararlanamamış olup mağdur olmuştur.

Sendikaların hükümete sunduğu 21 maddelik talep listesinde; sadece yurt dışında çalışan 4B' lilerin kadroya geçmesi için talepte bulunulmuştur. Yurt içi-yurt dışı ayrımı olmadan tüm sözleşmeli personelin kadroya geçilmesinin talep edilmesi, daha sağlıklı ve adaletli bir karar olacaktır.

STATÜ FARKI, İŞ MOTİVASYONU VE PSİKOLOJİK ETKİLER

5393/4B/5302/4924/399 tabi sözleşmeli personel olarak her sene Ocak ayında yenilenmek suretiyle senelik sözleşme ile çalışmaktadır. Sözleşmeli personel her sene sözleşmesinin yenilenip yenilenmiyeceği kaygısını taşımaktadır. Bu sebeple sözleşmeli çalışan personelin, iş güvencesiz bir ortamda, iş motivasyonu düşmekte ve hatta sözleşmeli personel psikolojik çöküntü içerisine girebilmektedir. Ayrıca aynı işi yan yana yaptığı kadrolu personelden farklı statüde değerlendirildiği çalışma ortamında, iş barışı olumsuz yönde etkilenmektedir.

Bu ayrımcılığın ortadan kalkması adına, iş güvencesinin olduğu bir iş ortamı için, 5393/4B/5302/4924/399 tabi sözleşmeli personellerin kadroya alınmasını arz ederiz.

Sayın Yetkili ;

Bilindiği üzere biz 4/B sözleşmeli personelin içinde bulunduğu çakılı kadrolar yüzünden aile birliği ve bütünlüğü bozulmaya başlamakta, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız sevgi ve şefkate en çok ihtiyaçları olduğu zamanda anne ve babalarından ayrı yaşamak zorunda kalmaları yüzünden psikolojik çöküntü içerisine girmektedirler.Ayrıca aynı işi yan yana yaptığımız ve aynı sınav puanlarımızla atandığımız kurumlarımızda bulunan kadrolu arkadaşlarımızdan farklı ve ayrımcı statülerde değerlendirilmekteyiz.

Bu ayrımcılığın ortadan kalması ve çakılı kadrolardan kurtularak geleceğimiz olan çocuklarımızın aile bütünlüğü içerisinde daha sağlıklı yetişen yeni nesiller olmalarına olanak sağlamamız için biz 4/B sözleşmeli personelin kadroya alınmasını rica ediyorum.

 

Saygılarımla.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.