Toplu Sözleşme Öncesi Memur Sen'den Kamu Sen ve KESK'e Birlik Daveti

Memurlar adına toplu sözleşme masasına oturmaya hazırlanan Memur Sen diğer sendikalara davet gönderdi. TİS masasında birlik olma daveti gönderen Memur Sen'de açıklamayı genel başkan Ali Yalçın yaptı.

Toplu Sözleşme Öncesi Memur Sen'den Kamu Sen ve KESK'e Birlik Daveti

2021 yılı Ağustos ayında başlayacak olan Toplu Sözleşme Görüşmeleri öncesinde Çalışma Bakanlığı ile masada olacak olan yetkili sendika Memur Sen'den yeni bir adım geldi. Ali Yalçın imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada diğer iki memur sendikasına davet gönderildi. 

MEMUR SEN'DEN İKİ SENDİKAYA DAVET

Memur-Sen Genel Başkanı ve Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı Ali Yalçın tarafından yapılan yazılı açıklama kapsamında, Ağustos 2021 döneminde başlaması planlanan toplu iş sözleşmesine Türkiye Kamu-Sen ve KESK genel başkanlarının da katılması için davet gönderildi.

6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri için gönderilen davet mektubunun ardından Ali Yalçın iki sendika ile telefon görüşmesi gerçekleştirildiğini açıkladı. Sosyal medya hesbaından bir paylaşımda bulunarak birlik davetini duyuran Ali Yalçın'ın gönderdiği mektupta şu ifadeler yer aldı. 

"Geçmişte 'Emek Platformu' gibi kapsayıcı ve etkileyici süreçleri oluşturmuş ve yönetmiş konfederasyonlar olduğumuz gerçeğinden hareketle, 6. Dönem Toplu Sözleşme öncesinde ve sürecinde Memur-Sen ile birlikte hareket etme çağrısında bulunuyorum. Çağrımıza yaklaşımınızın ve cevabınızın olumlu olacağını umuyor, bütün insanlığı olduğu gibi milletimizi ve ülkemizi de derinden etkileyen salgın sonrası normalleşmenin hızlandığı bir süreçte böylesi bir kolektif irade kararının sadece kamu görevlilerine değil bütün milletimize yüksek düzeyde moral vereceğine yürekten inanıyorum."

TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın birlik daveti adına gönderilen mektubun yanında hem Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci hemde KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Telefon görüşmesi sonunda ise KESK'in konuyu genel kurula taşıyıp değerlendireceği bildirildi. Kamu Sen'in ise daveti ilgili birimleri ile görüşüp karar vereceği öğrenildi. 

TÜRK İŞ SENDİKASI DA HAK İŞ İLE BİRLİK YAPMIŞTI

Memur sendikalarından önce kamu işçileri adına Türk İş Sendikası da Hak İş Sendikası ile birlikte görüşmelerde yer alma kararı almıştı. İki sendika kamu işçileri adına zam sürecini birlikte yönetiyorlar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@