Taşeron işçiye kadro verilmesinde flaş açıklama memurlar net

Memurlar net'te yer alan habere göre; Maliye Bakanı: Taşerona kadroda işi tatlıya bağlayacağız...

Memurlar 23.08.2017, 18:20 11.12.2018, 00:59
Taşeron işçiye kadro verilmesinde flaş açıklama memurlar net

memurlar.net - Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçiler ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ağbal, "Çalışma Bakanlığımızın çalışmaları yakın zamanda ortaya çıkacak. Ben çok uzak olmayan vadede bu çalışmaların sona geleceğine inanıyorum. İnşallah tatlıya bağlayacağız" dedi

Bakan Ağbal'dan taşeron işçi açıklaması!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, memur ve memur emeklilerinin maaş zamları, KDV düzenlemesi, kamu tasarrufları ve yeniden yapılandırma konuları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ağbal, "Öncelikle bütün kamu çalışanlarımıza ve emeklilerimize hayırlı olsun diliyorum. Kamu çalışanlar açısından olumlu bir gelişmeyi gerçekleştirmiş olduk. Önümüzdeki süreçte enflasyonun üzerinde bir zammı da vermiş olduk. Her sene memurlarımızın maaşlarında toplu sözleşme uyarınca zam yapıyoruz. En çok dikkat ettiğimiz prensip kamu çalışanlarımızın gelirlerinin enflasyon altında ezilmemesi" dedi.

Ağbal, sözlerine şöyle devam etti:

"Bugün en düşük memur maaşı yüzde 96 reel olarak artmış durumda. Bugünden 2019 yılına kadar baktığımızda 400 TL bir artış yapmış olacağız. Bu toplu sözleşmede genel oran artışı dışında, hizmet kolları ile ilgili de birçok iyileştirme yaptık. Onların hepsini dahil ettiğimiz zaman 2018 bütçesine yaklaşık 13 milyar lira ilave artış gelmiş oldu"

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilere kadro çalışmaları ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Bu konu gerçekten çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiriyor. 1 milyona yakın insanımız kamu ile ilişkili konularda hizmet sunuyor. Onlar gerçekten emekli ve yürekleri ile hizmete katkı veriyorlar. Sistemin değiştirilmesi ve kamuya doğrudan hizmet vermek istiyorlar. Geçmişte uzun süre çalışmalar yaptık. Çok basit görünmüştü, işin içine girince her bir alımda sözleşmeler çok farklı. Farklı hizmet verme biçimleri var, hizmet veren kişilerin sözleşmedeki konumları da farklı. Çalışma aylarca sürdü. İşin içinden çıkamadık. En sonunda dedik ki, bu çalışmayı yapmamız gerekir dedik. Sözleşmeli modele dayanır bir modeli de sunduk. Önceki yapılan çalışmaları da dikkate almak suretiyle bir çalışma yapılıyor. Toplumun geniş bir beklentisi olduğunu biliyoruz. Çalışma Bakanlığımızın çalışmaları yakın zamanda ortaya çıkacak. Ben çok uzak olmayan vadede bu çalışmaların sona geleceğine inanıyorum. İnşallah tatlıya bağlayacağız"

Yorumlar (2)
hakan 3 yıl önce
DEVLET BÜYUKLERİMİZ den özellikle askari ücretle ve 6 şar ay la çaliştırılan iş kur aracılığıyla kurumlara yerleştirilmiş gencecik güzel cocuklarımıza kadro verilmesini çok çok rica ediyorum. umutları solmasın gençlerimizin.
ramazan akbaba 3 yıl önce
Ben burdan bütün typ olarak çalışanlara sesleniyorum aglamayan bebeye mama verilmi? Sesimizi yetkilere duyuralım güvenlik olarak çalışanlar 8 ay sonra ne
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@