Şubat 2021 Memur Maaş Bordroları Yayımlandı! E-Devlet Üzerinden Maaş Bordrosu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye'de 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan memurların 2021 Şubat ayına ilişkin maaş bordroları yayımlandı. Memurlar merakla bekledikleri maaş bordrolarına e-devlet üzerinden yapacakları sorgulama ile ulaşabiliyorlar. E-devlet üzerinden maaş bordrosu sorgulaması nasıl yapılır?

Şubat 2021 Memur Maaş Bordroları Yayımlandı! E-Devlet Üzerinden Maaş Bordrosu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye'de 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak çalışan memurlar için her ay ayrı olarak hazırlanan maaş bordroları yayımlanmaya devam ediliyor. Şubat 2021 maaş bordrolarınına internet üzerinden erişim açıldı.

ŞUBAT 2021 MAAŞ BORDROLARI YAYIMLANDI!

Memur maaşlarına dair detayların yer aldığı maaş bordroları için yeni bir gelişme yaşandı. Şubat 2021 dönemi için memur maaş bordroları yayımlandı. Bordrolarını görmek isteyen memurlar bunlara e-devlet üzerinden yapacakları sorgulama ile erişebiliyorlar. Maaş bordrosu sorgulama nasıl yapılır?

Maaş bordrosunu görmek isteyen memurlar e-devlet sistemine TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapmalılar. Giriş işlemlerinde vatandaşlar giriş yaparken mobil imza, e-imza ve internet bankacılığı seçeneklerini de kullanabiliyorlar. Bu şekilde memurlar maaşlarına dair ayrıntıları, ödemeleri, kesintileri, derece ve kademe düzenlemelerini maaş bordroları üzerinden görebilirler.

MAAŞ BORDROSU SORGULAMA NASIL YAPILIR ŞUBAT 2021

Maaş bordrosunu görmek isteyen 657 sayılı Devlet memurları kanununa tabi olarak çalışan mmemurlar e-devlet sistemine internet sitesi veya mobil uygulama aracılığı ile giriş yaparlar. Giriş işlemlerinde istenilen aşamaları geçen memurlar e-hizmetler kısmından veya arama sekmesi bölümünden istedikleri hizmete erişebilirler. Aarama çubuğu kısmına e-bordro yazan memurlar arama gerçekleştirirler. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 'E-Bordro Sorgulama' hizmeti ekrana gelecektir. Bu hizmete tıklayarak ulaşılmak istenilen ayın bordrosu açılacaktır. Görüntülenmek istenen ayın bordrosu seçilerek bordrolara bakılabilir. İsteyen vatandaşlar bordrolarını kullanmak ve yazılı hale dönüştürebilmek için 'Yazdır' butonuna tıklayarak yazıcıdan çıksını alabilirler.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@