Sözleşmeli memurlara kadro konusunda son gelişme

Seçim öncesi kadro bekleyen sözleşmeli memurlar konusunda son gelişmeler şu şekilde:

Memurlar 29.01.2019, 19:32 30.01.2019, 21:18
Sözleşmeli memurlara kadro konusunda son gelişme

Haftalardır sosyal medyayı etkin olarak kullanarak haklı taleplerini devlet büyüklerine ulaştırmaya çalışan sözleşmeli memurlar, kadronun seçim öncesinde verileceğine inanıyorlar. Zira seçim öncesi anketlerde de öncelikle yapılması gerekenler arasında sözleşmeli memurların kadroya alınması gösteriliyor.

Yine sitemiz kamugundemi.com yazarı Yasin Erdem'de bu konuda onlarca yazı yazarak, yapılan tüm etkinliklere katılarak konuyu Türkiye gündeminde tutmaya devam ediyor. 

Erdem'in konuyla ilgili attığı ve yüz binlerce kişinin paylaştığı iletilerinden bazıları şu şekilde:

Sözler biter gönüller başlar feryada o zaman mazlumun duası gider arşa . Yaratıcı bakar duaya , mazlumun ahı iner arştan aşağıya. @ikalin1

Cumhur İttifakı Sözleşmeli Memurun Kadro sorununa çözüm olacaktır. Toplumsal olaylara duyarlı olan Sayın Cumhurbaşkanımız bu mağduriyetinde çözecektir. @RT_Erdogan

Yerel seçimler öncesi kamuoyunun beklentilerine kulak verilerek. Kamudaki mağdur Sözleşmeli Memurun kadroları verilerek sosyal ve ekonomik haklarının teslim edilmesi zuhur etmiştir.

Böylesine insancıl kadro taleplerini ise devlet terbiyesi ile isteyen bu insanların sesi olmak, onların umutlarına, mutluluklarına el uzatabilmek vicdani ve insani bir yaklaşımdır.  

Vicdanları sızlatan hikayeler aynı işi yapan kadrolu memurun sosyal hakları ile sözleşmeli personelin sosyal hakları  bir değildir. Sözleşmeli Memura kadro gelmelidir. 

Sözleşmeli Memur artık kendi bekalarınında düşünülmesini istiyor. Her gün ölüp her sabah dirilmek istemiyor. Yalnızca anayasal hakkı olan KADRO’larını istiyorlar. 

Sözleşmeli personelin çoğu kalifiye eleman, bu ülkenin iş yükünü üzerlerin de taşırken, iş yerinde söz hakkının , imza yetkisinin olmaması, üstüne iş yerlerinde her türlü hakareti görmesi cabası… 

Sözleşmeli Memurların  feryadı gün geçtikçe daha şiddetleniyor. Feryatlarına kulak verelim gönüllerine el uzatalım haklı talepleri olan kadro isteklerine kulak kapatmayalım.

Her zaman dediğim gibi ben varım yok biz varız tüm stklar bir olup sözleşmeli memurun kadro sorununa tek sesle tek yürekle sahiplenmeliler. 

Bir aile için en önemli gerçek aile bütünlüğü ve çocukların sağlıklı birey olarak büyümesidir. Sözleşmeli Memurlar ailelerinden ve çocuklarından uzak yaşıyorlar. Bu çığlıga kulak verip aileleri birleştirelim aile bütünlüğü için kadrolarını verelim.

Aynı şekilde MAK danışmanlıktan da benzer twitler konunun önemini ortaya koyuyor

1. EYT

2. Adaletsizlik

3. Ekonomik Sorunlar

4. Kadro sorunları

5. Kültür / Sanat ve Eğitim

6. Ahlâkî erozyon

7. Madde Bağımlılığı.

Bu ve benzeri sorunları çözme konusunda hükümetten şimdilerde samimi adımlar atılmazsa ileride çözülse de vatandaşta gerekli karşılığı bulmaz.

#ReistenSözleşmeliyeKadro etiketi an itibariyle Türkiye gündeminde birinci sırada

Yorumlar (1)
Sözleşmeli 2 yıl önce
Bu iş kabak tadı verdi dicem ama onuda geçti vicdanları biraz varsa kendilerini bizim yerimize koysunlar dicem ama nerdeee. Yinede yazar abimize sesimiz olmaya devam ettiği için çok teşekkür ederiz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@