Sağlık Bakanlığı Avukat Personel İçin Mart Ayında İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kurası Yayımladı!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan avukatlar için isteğe bağlı yer değişikliği kurası yayımlandı. Buna göre mart ayı içerisinde ihtiyaç fazlası olan illerden ihtiyaç olan illere isteğe bağlı avukat ataması gerçekleştirilebilecek.

Sağlık Bakanlığı Avukat Personel İçin Mart Ayında İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kurası Yayımladı!

Sağlık Bakanlığı'nda avukat kadrosunda çalışan personellerin isteğe bağlı atamalarına ilişkin bir değişiklik yapıldığı bildirildi.AVUKAT YER DEĞİŞTİRMELERİ MART AYINA ÇEKİLDİSağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değişiklik ile avukat kadrosunda çalışan personellerin isteğe bağlı yer değiştirmelerine imkan tanınacak. Normalde Haziran-Temmuz aylarında yapılması gereken yer değişiklikleri bu yıla özel olmak üzere mazeret atamaları, emeklilik, hakimliğe geçiş gibi nedenlerden dolayı Mart ayına çekildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yıl içerisinde avukatların dağılımında denge bozulduğu için bazı illerde ihtiyaç fazlası kadrolar ortaya çıkarken bazı illerde de bu kadro için ihtiyaç doğduğu bildirildi. İhtiyacı olan iller ve kadro sayıları ile ihtiyaç fazlası olan iller ve kadro sayıları da açıklandı. Mart ayı içerisinde iki il grubu arasında geçiş yapılması için isteğe bağlı yer değişikliği kurası yapılacak.BAŞVURULAR 8-12 MART TARİHLERİNDE!Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre3 ilgili atamalar 8 Mart ile 12 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu atamalar için yalnızca İl Sağlık Müdürlüğü emrinde en az 1 yıl görev yapanlar başvurabilecekler. Avukat Kadrosu Unvan Değişikliği sınavı sonucu atananlar atandıkları yerlerde en az 2 yıl görev yapmamışlarsa bu yer değiştirmeiçin başvuruda bulunamayacaklar. Başvuru talepleri İl Sağlık Müdürlükleri tarafından alınacak.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@