Polise 580, muhtara 350 lira artış

Hükümet, zam müjdelerini birbiri ardına hayata geçiriyor.

Memurlar 13.01.2016, 09:56
Polise 580, muhtara 350 lira artış

Asgari ücreti net bin 300 liraya, öğrencilerin burslarını 330 liradan 400 liraya çıkaran, er ve erbaşlar ile askeri öğrencilerin harçlıklarını yükselten, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına bu ay itibariyle 100 lira ekstra artışı yansıtan Hükümet, şimdi de muhtarlar, polisler ve çalışan emeklilere verdiği zam müjdeleri için kolları sıvadı.

Yeni Şafak - Yeni düzenlemelerin hayata geçmesiyle; muhtar maaşları 350 lira artırılacak. Halen 950 lira olan muhtar maaşları, bin 300 liraya yükseltilecek. Polisler ve uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergeleri 3 bine çıkarılacak. Polislerin emniyet hizmeti tazminatı da yüzde 25 artırılacak. Böylece polis maaşında 240 lira ile 580 lira arasında artış sağlanmış olacak.

GÖZLER MECLİS'TE

Emekli olduktan sonra Bağ- Kur kapsamında çalışmaya devam eden esnafın emekli aylıklarından kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi kaldırılacak. Yüzde 10'luk kesintinin sona ermesiyle emekli esnafın geliri artacak. Örneğin; bin 500 lira maaşı olan emekliden 150 lira prim kesintisi yapılıyor. Kesintinin kalkmasıyla emeklinin eline bin 500 lira geçecek.

Editör Yorumu: Elbette tüm çalışanlar hakettikleri ücreti almalılar ancak ücret adaleti malesef ülkemizde kanayan bir yara olarak devam ediyor ve düzeltilecek gibi de durmuyor. Örneğin bu işler yapılırken öğretmenleri göstermelik bir orana razı etmeye çalışmak onları yok saymak anlamına gelmez mi?

Siz de yorumlarınızla konuya katılın lütfen.

 
 
Yorumlar (3)
Tahsin 4 yıl önce
Ülkeyi yönetenler yıllardır öğretmenlere değer verdiler, başka işleri yapanlara para verdiler!
MALATYALI44 4 yıl önce
öğretmenler ek göstergelerinin 3.600 olmasını bekliyor....bu isteği sağır sultan duydu ama ANAKAR DUYMADI.......
mustafa malatyalı 4 yıl önce
öğretmen 3.600 göstergeyi hemen istiyor
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@