Polis ve Bekçiler İçin Tekamül Eğitimi Düzenlenecek

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POPEM) mezunu olan ve hala aktif olarak görev yapan polislere tekamül eğitimi verilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli polislerin yanı sıra eğitimi eksik olan mahalle ve çarşı bekçileri de tekamül eğitimlerine katılacak.

Polis ve Bekçiler İçin Tekamül Eğitimi Düzenlenecek
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polislerin daha etkin performans göstermesi ve eğitim sırasında öğrendikleri bilgilerin tazelenmesi için tekamül eğitimi alacakları açıklandı. Yeni mezun olan ve aktif görev yapan polisler bu eğitim ile halkın güvenliğini sağlama ve huzuru koruma noktasında daha aktif rol oynayacaklar. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde merkez ya da taşra teşkilatında görevli olan polislerin alacağı bu eğitim için POMEM’den mezun olunan yıl belirleyici olacak.

Yapılan açıklamaya göre Polis Meslek Eğitim Merkezi 18, 20, 21, 22 ve 23. dönem mezunları tekamül eğitimlerine katılacak. Belirtilen dönemlerde POMEM’den mezun olan ve aktif görevde bulunan polislerin alacağı bu eğitim için başlangıç aşamasında 500 kişilik kontenjan olacak. Bu dönemlerde mezun olan, halkın huzur ve güvenliğini korumak adına aktif olarak çalışan polislerin daha etkin olmaları ve bilgilerinin yenilenmesi amacı ile gerçekleştirilecek eğitimlerin ilerleyen dönemde daha geniş kontenjan ile devam etmesi bekleniyor.

Takamül Eğitimlerinin Verileceği Tarih ve Yerler Açıklandı

POMEM 18, 20, 21, 22 ve 23. dönem mezunu polislerin alacağı tekamül eğitimi için ilk etapta 500 kişilik kontenjan olacak. 29 mart ve 22 nisan tarihleri arasında verilecek eğitimlerde 500 polis 2 farklı gruba bölünerek eğitim alacak. Söz konusu tarihlerde 250 kişi Mersin POMEM’de tekamül eğitimi alırken, 250 kişilik diğer ekip ise Karabük POMEM’de eğitim alacak.

350 Mahalle Bekçisi De Bu Eğitimi Alacak

Yeni polisler için yapılacak tekamül eğitimleri 52 farklı ilde görev yapan, daha önce çarşı ve mahalle bekçiliği eğitimi almamış olan bekçiler içinde yapılacak. Toplam 350 bekçinin katılacağı olgunlaşma eğitimleri de 29 mart ile 22 nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Çarşı ve mahalle bekçilerinin eğitim alacakları yer ise Diyarbakır Ali Gaffar Okan Pomem olacak.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@