Polis Memurlarının 2021 Atama Takvimi Belli Oldu! Tercih Tarihleri Açıklandı!

Polis memurlarının 2021 atama takvimleri açıklandı. Yapılan bilgilendirmeye göre polis memurlarının şart sürelerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. İşte polislerin atama takvimine ilişkin detaylı bilgiler...

Polis Memurlarının 2021 Atama Takvimi Belli Oldu! Tercih Tarihleri Açıklandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından polis memurlarının 2021 atama takvimlerine ilişkin bilgilendirmede bulunuldu. Yıl içerisinde atama yapmak isteyen polislerin tercih tarihleri belirlendi.

EGM 2021 ATAMA TAKVİMİ SON DAKİKA GELİŞMELERİ!

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyasinde çalışan personellerin 2021 yılı içerisinde atamalarına yönelik çalışmalar başlatıldı. Polis memurlarını yakından ilgilendiren gelişmede Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği esasları uygulanacağı bildirildi.

Her yıl Mayıs ve Haziran ayları içinde yapılan atamalar için çalışmalar başlatıldı. Yapılan son dakika açıklamasına göre 1. bölgeden 2. bölgeye ve 2. bölgeden 1. bölgeye tercihler için listeler belli oldu.

2021 atama takvimi ayrıntılarına göre batı illerinin yer aldığı gruplarda düzenlemeler ve değişiklikler yapıldı. Ancak şark illeri tercih listelerinde yer almadı.

POLİS MEMURLARI ATAMA TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Yaz döneminde atamaları yapılacak olan polis ve başpolis memurları ilk tercihlerini 8 Şubat ile 14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Ana tercih işmeleri ise 15 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında yapılabilecek.

ŞARK SÜRESİ KISALACAK MI?

Geçtiğimiz yıllarda alınan karar gereği şark süreleri 1'er yıl uzatılmıştı. Bu nedenle şark sürelerinin kısaltılmasına yönelik büyük bir beklenti oluştu. Ancak yayınlanan 2021 atama takvimine göre şark sürelerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı.

POLİS MEMURLARI ŞARK GÖREVİ ERTELEME NASIL YAPILIR?

Yaşadıkları ve görevde oldukları şehirlerde kalmaları için geçerli bir mecburiyetleri bulunan polismemurları ibka vererek şark görevlerinin ertelenmesini talep edebilecekler. Bu talepleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek olan polis memurları arasında uygun görülenlerin şark görevleri 1 yıllık süreyle ertelenebilecek.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@