Öğretmenler Ne Zaman Koronavirüs Aşısı Olacaklar? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı!

Türkiye'de öğretmenlere koronavirüs aşısı yapılmasına yönelik Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. Bakanlık tarafından hazırlanan öncelik sıralamasına göre listelerin Sağlık Bakanlığı'na gönderildiği bildirildi.

Öğretmenler Ne Zaman Koronavirüs Aşısı Olacaklar? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı!

Türkiye'de yüz yüze eğitime bugün yeniden başlanılmasının ardından öğretmenlerene zaman koronavirüs aşısı yapılacağına dair oluşan merak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından giderildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün bir açıklama yaparak, “Okullarımızda aldığımız koronavirüs tedbirlerinden birisi de öğretmenlerin aşılanmasıdır. Bunun için de ciddi bir hazırlık çalışması gerçekleştirdik. Bu konuda Sağlık Bakanlığı ile sürekli irtibat halindeyiz. Planlama dahilinde öğretmenlerimizin koronavirüs aşıları yaptırılacaktır.” dedi.

AŞI LİSTESİ SAĞLIK BAKANLIĞI'NA GÖNDERİLDİ!

Milli Eğitim Bakanlığı olarak bir aşı listesi hazırladıklarını söyleyen Bakan Ziya Selçuk, “Öğretmenlerimizin aşılanması konusunda bir lsite hazırladık. Bu listede yüz yüze eğitime başlayan sınıflarda görev yapan öğretmenlerimize öncelik verdik. İlk önce onlara koronavirüs aşısı yapılacak. Ardından diğer öğretmenlere sıra gelecek. Hazırladığımız listeyi Sağlık Bakanlığı'na iletmiş durumdayız.” ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLER NE ZAMAN KORONAVİRÜS AŞISI OLACAKLAR?

Sağlık Bakanlığı tarafından gereken duyurunun yapılacağını söyleyen Bakan Ziya Selçuk, “Öğretmenlerimizin aşı listesi şu anda Sağlık Bakanlığı'nın elinde bulunuyor. Zannediyorum onlar da aşı randevu sistemine bu listeleri işliyorlar. Bu yönde kendilerinden bize bir bilgi verildi. Bu işleme aşaması bittikten sonra öğretmenlerimiz için koronavirüs aşısı randevu sistemi açılacak. Planlamamıza göre Şubat ayının son haftasında öğretmenlerimiz koronavirüs aşısının ilk dozlarını yaptırmaya başlayacaklar. Kısa sürede tüm öğretmenlerimizin aşı yaptırmalarını sağlamış olacağız.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@