O küstah memur cezasını buldu

KamuGundemi.com Özel Haber - Elçilik avukatı Selçuk Demir'in girişimiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden küstah Fransız memur 4 ay süreyle açığa alındı...

Memurlar 03.04.2017, 21:45
O küstah memur cezasını buldu

KamuGundemi.com Özel Haber - Sitemizin edindiği bilgiye göre; 28 Mart 2017 günü, Fransa'da yüksek eğitimini tamamlamış bir vatandaşımız, YÖK ' e denklik başvurusu yapmak için, eski lisesinden bir evrak ister. Lise, Fransa'nın Dreux şehrinde bulunuyor. O lisedeki bir memur, ona cevaben şunları yazar:

Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile alakalı (e-Mail yoluyla) : "Kana susamış bir diktatorün rejimini desteklemezsen iy yaparsın. Türkiye için İstediğini sadece rüşvetle elde edebilirsin. Parayı ver, istediğini al".

Bu cevap üzerine elçilik avukatı Selçuk Demir, 29 Mart tarihinde, Fransa Milli Eğitim Bakanlığına, Akademi ve okul müdürüne dilekçe yazarak o memurun özür dilemesini ve memurun kamusal cezaya çarptırılmasını istedik. 30 Mart tarihinde, hem okul müdüründen hem de o memurdan özür dilekçesi geldi.

31 Mart'ta, memurun görevi 4 aylık süreyle askıya alındı. Son disiplin kararı ilerki haftalarda alınacaktır. Olayın takibindeyiz. 

Bu çirkin olayda Fransız Öğretmen Sendikası Türkiye Temsilcisi Dinçer Büdüş'ünde hassasiyetinin aşikar olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@