Muhalefetten Hükümete Çağrı! Memura Ek Zam Şart

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut memurların maaşlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Memur maaşlarının enflasyon ve zamlar karşısına eridiğini ifade eden Barut, maaşlara ek zam talebinde bulundu.

Muhalefetten Hükümete Çağrı! Memura Ek Zam Şart

Enflasyon oranlarından yaşanan fiyat artışları, pandemi sürecinin olumsuz ekonomik yansımaları, temel ürünlerde yaşanan zamlar vatandaşların alım güçlerini doğrudan etkileyen gelişmeler oldu. Ekonomide yaşanan bu süreçte ise memurlar için hükümete çağrı geldi. 

MEMUR MAAŞLARI İÇİN HÜKÜMETE ÇAĞRI

Kamu personellerinin maaşlarına en son Ocak 2021 döneminde zam yapılmıştı. Ocak ayından sonraki enflasyon rakamları ise yükseldi. Cumhuriyet Halk Partisi'nden ise bu döneme dair açıklamalar geldi. 

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, yapmış olduğu konuşmasında memur maaşlarına ek zam talebinde bulundu. Barut yaptığı konuşmasında kamuda çalışan memurlar, işçiler ve emekliler için hayat pahalılığından dolayı enflasyon oranında ek zam yapılmasını talep etti. Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre; Barut konuşmasında ayrıca pandemi ile birlikte ekonomide ki krizin derinleştiğini söyledi. 

Ek zam talebine ilişkin yaptığı konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Ayhan Barut “Emeklilerimizin, kamuda çalışan işçi ve emekçilerimizin maaşı, bu göstergeler ışığında adeta eridi, yok oldu. İnsanca bir yaşam için, kamuda çalışan işçi ve emekçilerimiz ile emeklilere ek zam yapılmalı” ifadelerini kullandı. 

Emekliler için de Zam Talebi

Barut zam talebinde emekliler için de düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. Yılbaşında yapılan zam oranının yılın ilk döneminde eridiğini ifade eden CHP'li Vekil Barut konuşmasını “Emeklilerimizin aldığı maalesef komik sayılacak maaşlar ortada. Kamudaki işçi ve emekçilerimizin, emeklilerimizin eriyen maaşlarına yeterli miktarda ek zam yapılmalı. Bilinmelidir ki, ülkemizin kaynakları insanlarımıza yeter de artar bile. İsraf, talan ve vurgun anlayışından uzak durulursa, kaynaklar işçi ve emekçilerimize, esnafımıza, çiftçimize, emeklimize, işsizimize aktarılırsa sorunlar biter” sözleri ile devam etti. 

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut konuşmasının sonunda ise yoksulluk rakamının 10 bin TL'ye yaklaştığını işçi, emekli ve diğer çalışanların maaşlarının enflasyon karşısında erdiğini ifade etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@