Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenlerin İl İçi Tayinleri Hakkında Yeni Karar!

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, İl İçi Mazerete Bağlı Yer Değiştirmeler konulu bir resmi yazı yayınladı. Bu yazıya göre il içi tayinlerde yetkinin valiliklere verildiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenlerin İl İçi Tayinleri Hakkında Yeni Karar!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan il içi tayinlere yönelik yeni bir gelişme yaşandı. Personel Genel Müdürlüğü'nden Genel Müdrü Bakan a. Ömer İnan imzalı bir resmi yazı yayınlandı.

ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ TAYİNLERİ HAKKINDA YENİ GELİŞME!

Yayınlanan resmi yazıda, “Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin 2021 yarıyılı tatili mazerete bağlı il içi ve iller arası yer değiştirme işlemleri 17.04.2015 tarihl, ve 29329 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri ile 2021 Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu doğrultusunda 29 Ocak 2021 tarihinde yapılmıştır.” denildi.

VALİLİKLER YETKİLENDİRİLDİ!

Yayınlanan resmi yazının devamında ise il içinde mazeret bağlı olarak tayinleri yapılamayan kadrolu öğretmenlerin tayinlerine yönelik izlenecek yol açıklandı. İl içinde eğitim kurumlarında alanlara göre oluşacak olan ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim ve öğretimi aksatmayacak şekilde tayinler gerçekleştirilebilecek.

Milli Eğitim bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı'nın son kararına göre tercih ve hizmet puanı üstünlüğü dikkate alınarak il içinde öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinin valiliklerce gerçekleştirilebileceği bildirildi. İl içi öğretmen tayinleri için valilikler yetkilendirildi. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile valiliklerin koordinasyonunda hareket edileceği duyuruldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@