Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenler İçin Sokağa Çıkma Yasağı Muafiyet Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere yönelik önemli bir açıklama yapıldı. Okutman ve Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı ile alakalı olarak muafiyet getirildiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenler İçin Sokağa Çıkma Yasağı Muafiyet Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere dair yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan bu açıklamaya göre Mesleki Yeterlilik Sınavı'na girecek olan okutmanlar ve öğretmenler sokağa çıkma yasaklarından muaf tutulacaklar.

ÖĞRETMENLERE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MUAFİYETİ!

Okutmanlar ve Öğretmenler 13 Şubat 2021 Cumartesi günü Mesleki yeterlilik Sınavı'na girecekler. Bu sınavın Ankara'da yapılacağı daha önceden açıklanmıştı. Ancak hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması sebebiyle çok sayıda öğretmen kafa karışıklığı yaşıyorlardı. İçişleri Bakanlığı'nın sokağa çıkma yasakları muafiyet listesinde yer almayan öğretmenler kendilerinin de muafiyet listesine dahil edilmelerini bekliyorlardı.

Öğretmenlerin merakla bekledikleri haber bugün geldi. Yapılan açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne muafiyet yazısı gönderildi. Bu yazıya göre Mesleki Yeterlilik Sınavı'na katılacak olan okutmanlar ve öğretmenler sokağa çıkma yasaklarından muaf tutulacaklar.

DENETİMLERDE SINAV GİRİŞ BELGESİ İBRAZ EDİLECEK!

Sokağa çıkma kısıtlamasında sorun yaşamak istemeyen öğretmenler ve okutmanlar denetimler sırasında sınav giriş belgelerini ibraz etmek suretiyle kısıtlama kapsamında değerlendirilmeyecekler. Ancak sınav giriş belgesini göstermeyenler adli veya idari yaptırım ile karşı karşıya kalabilecekler.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@