Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Engelli Öğretmen Atamaları Şubat 2021 Alan Ve Kontenjan Listesi Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı, 500 engelli öğretmen alımı 2021 için unvan bazında kontenjanlar açıklanarak kamuoyuna duyuruldu. Hangi branşta çok engelli öğretmenin alımının yapılacağı belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Engelli Öğretmen Atamaları Şubat 2021 Alan Ve Kontenjan Listesi Belli Oldu!

Türkiye'de atanmayı bekleyen öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamalarına dikkat kesilirken engelli öğretmen atamaları 2021 Şubat için yeni bir açıklama yapıldı.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI KONTENJANLARI BELİRLENDİ!

Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen atamaları 2021 şubat için alan ve kontenjan listesi belli oldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada hangi alanlarda kaç engelli öğretmen alımı yapılacağı kamuoyuna duyuruldu.

EN ÇOK ALIM TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ALAINDA OLACAK

Engelli öğretmen alımı 2021 Şubat kontenjanlarına göre en fazla öğretmen alımı 50 öğretmen ile Türk Dili ve Edebiyatı alanında yapılacak. Ardından ise Tarih alanında 44 öğretmen alımı yapılacağı belirtildi. Felsefe ve Matematik alanlarında da 30'ar öğretmen alımı yapılacağı belirtildi. Sosyal Bilgiler ve Beden Eğitimi alanlarında ise alım sayısı 29'ar öğretmen olacağı ifade edildi.Türkçe, Sınıf Öğretmenliği, İngilizce, Görsel Sanatlar, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Coğrafya, Biyoloji, Adalet alanlarında da 10'un üzerinde öğretmen alımı için kontenjan ayrıldı.

500 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK!

Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen alımı için açıklanan kontenjanlara göre öğretmen atamaları gerçekleştirilecek. Atanacak olan öğretmenler kısa sürede göreve başlatılacaklar. Toplamda 500 engelli öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı'nın personeli olarak çalışmaya başlayacaklar.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@