Memurun Yüzünü Güldürecek Teklif

CHP, toplu sözleşme görüşmeleri için teklif verdi. Teklife göre; Kamu Görevlileri Hakem Heyeti uyuşmazlıkları karara bağlarken memur maaş zammı oranını, enflasyon farkı ve temel ihtiyaçlardan oluşan yaşam maliyetinin altında belirleyemeyecek.

Memurlar 07.10.2015, 12:43
Memurun Yüzünü Güldürecek Teklif

ANKARA (ANKA)- CHP, toplu sözleşme görüşmeleri için teklif verdi. Teklife göre; Kamu Görevlileri Hakem Heyeti uyuşmazlıkları karara bağlarken memur maaş zammı oranını, enflasyon farkı ve temel ihtiyaçlardan oluşan yaşam maliyetinin altında belirleyemeyecek.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu imzalı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

- ENFLASYON FARKI-

Teklife göre; Kamu Görevlileri Hakem Heyeti toplu sözleşme görüşmelerinde ortaya çıkan uyuşmazlıkları enflasyon farkı, temel ihtiyaçlardan oluşan yaşam maliyeti, refah payı, ülkedeki gelir ve ücret seviyesi, ekonomik gelişme kriterleri çerçevesinde karara bağlayacak.

Kamu Görevlileri Hakem Heyeti uyuşmazlıkları karara bağlarken memur maaş zammı oranını enflasyon farkı ve temel ihtiyaçlardan oluşan yaşam maliyetinin altında belirleyemeyecek.

Kamu Görevlileri Hakem Heyetine, toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili 1, 2 ve 3. sendikanın ortak karar ile üniversitelerin kamu yönetimi, iş hukuku, kamu maliyesi, çalışma ekonomisi, iktisat ve işletme bilim dallarından en az doçent unvanını taşıyanlar arasında seçeceği 2 üye eklenerek üye sayısı 13’e çıkarılacak. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@