Memurların Sosyal Medya'da ki Paniği

Son günlerde sosyal medya hesaplarından alakasız mesajların paylaşılmasının ardından PKK'lı hackerler çıktı. Bu hackerlar kafa karışıklığı yaratmak için akıl almaz bir yöntem deniyorlar. Dolayısıyla tüm memurlar da bu olaydan oldukça fazla tedirgin oluyorlar....

Memurlar 24.02.2016, 19:18 24.02.2016, 19:20
Memurların Sosyal Medya'da ki Paniği
PKK ile sosyal medya hesaplarının incelenmesi yöntemi ile yapılacak olan mücadelede kafa karıştırarak. PKK ile bağlantısı olmayan devlet memurlarının da işin içerisine katılması ve kafa karışıklığı yaratılmasını hedefleyen bazı hacker'lar memurların hesaplarını çalarak adlarına yasa dışı paylaşımlar yapıyor.
 
Yayınlanan bir örnek şöyle;
biz ATATÜRK MATATÜRK TANIMAYIZ BİZ ALLAH (CC.) VE HZ. MUHAMMEDDEN (SAV.) BAŞKA YÜCE BİLMEYİZ VARSA YÜREĞİ OLAN ÇIKSIN KARŞIMA...

BİZİM YOLUMUZ ENGİNDİR DERİNDİR HER BEYİNSİZ BU BARGAHTAN DEM ALAMAZ...
halbu ki bu kişi ülkesini bayrağını ve Atatürk'ü seven bir devlet memuru.
 
Bu paylaşımlardan kişinin haberi olmuyor. Özellikle devlet memurlarını hedef alan bu hacker'ların tuzağına düşmemek için aşağıdaki metnin kopyalanıp kişisel sosyal medya hesabından yayınlanması gerekiyor. İşte o metin;
Sosyal medya üzerinden pkk'ya destek olduğu anlaşılan kamu çalışanlarıyla ilgili olarak gereken adımlar atılmaya başlanmıştır. Bu sebeple terör örgütü destekçisi hackerler tarafından özellikle kamu çalışanlarının hesapları kopyalanmakta kopya profillerle pkk'ya destek amaçlı paylaşımlar yapılmaktadır. Aynı şahıslar daha sonra sizi emniyet birimlerine şikayet ederek görevinizden uzaklaştırılmaniza sebep olabilirler. Bu sebeple şahsıma ait sürekli kullandığım tek facebook hesabım budur. 

Ayrıca bu saatten sonra tarafımdan teyit edilmemiş hiçbir isteği, mesajı ya da etiketlemeyi kabul etmeyip Hemen şikayet edip engelleyiniz.
 
Bu uyarı metninin işe yarayıp arayamayacağını kesin olarak bilemiyoruz ancak kesin olarak bildiğimiz bir şey var o da hesaplarınızı çok iyi korumanız gerektiğidir. Bunun için yapılması gereken en önemli aşama güvenli şüfrelerin oluşturulması geliyor. Ayrıca cep telefonlarınızı da hesabınıza bağlayarak daha fazla güvenlik sağlamış olursunuz. 
 
Bir diğeri de hesabınızı etiketlemeye ve paylaşmaya kapatın. Üçüncü kişilerin reklam kullanımına da kapatın.
 
Bunları yaptıktan sonra hala başınıza böyle bir iş gelirse en mantıklı yapılması gereken ise Bilişim Polisine başvurmanız olarak önerilebiliriz.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@