Memurlar yaz kıyafetine ne zaman geçecek?

Memur yaz kıyafeti uygulaması ne zaman başlıyor memur ne zaman kravat çıkaracak gibi sorular milyonlarca kamu çalışanı tarafından merak ediliyor.

Memurlar 10.05.2017, 16:17
Memurlar yaz kıyafetine ne zaman geçecek?

Memur yaz kıyafeti uygulaması ne zaman başlıyor memur ne zaman kravat çıkaracak gibi sorular milyonlarca kamu çalışanı tarafından merak ediliyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte memurlar ne zaman yaz kıyafeti uygulamasına geçeceğini merak ediyor ve bu sorunun cevabını arıyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na göre memurun yazlık ve kışlık kıyafetleri düzenlenmiştir. Memurlar yaz aylarının gelmesiyle birlikte yeni kıyafet yönetmeliğine geçiyor. Peki bu yıl ne zaman olacak?

Memurların tabii olduğu 657 Devlet Memurları Kanunu'na göre, memurlar yaz ayının gelmesiyle birlikte yeni kıyafet yönetmeliğine geçiyor. Peki memurlar yaz kıyafeti uygulamasına bu yıl ne zaman başlayacak?

15 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin, ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu, yaz kıyafeti uygulaması kapsamında bu yıl 15 Mayıs Pazartesi günü kalkıyor.

NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

Bu yıl 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü başlayacak olan yaz kıyafeti uygulaması, 15 Eylül 2017 Cuma günü mesai başlama saatine kadar devam edecek.

Bu uygulamayla, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin ceket giymesi ve kravat takması, 15 Mayıs sabahından -15 Eylül sabahına kadar olan dönemde zorunlu olmayacak. Resmi elbise (üniforma) giymek zorunda olanlar ise ilgili yönetmeliklerinde belirtilen usul ve esaslara tabii olacak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu; devlet memurlarının, kanun, tüzük ve yönetmeliklerin öngördüğü kılık ve kıyafet kurallarına uymak mecburiyetinde olduklarını, ayrıca belirlenen kılık ve kıyafet hükümlerine aykırı davranan memurlar hakkında uyarma cezası ve bu durumun tekerrürü halinde ise kınama cezası verileceğine hükmetti. (MemurHaber)

Yorumlar (1)
Veli 3 yıl önce
A A A Memurlarda Kıyafet uygulaması mı vardı.Ne yaz kıyafeti.Herkes istediği gibi giyiniyor diye biliyorduk .öreneğin oğlumun okulundaki tüm öğretmenler diğer okullarda olduğu gibi serbestçe geliyorlar.hatta bazen erkek öğretmenleri bir karış sakalla görünce hayret ediyoruz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@