Memurlar Temmuz ayında ne kadar zam alacak?

Memurlar Temmuz ayında ne kadar zam alacak? Memurlara Temmuz ayında ne kadar zam yapılacak? 2015 genel seçimlere 33 gün kala seçimlerden sonra Temmuz ayında memur kesime ne kadar zam yapılacağı ve ne kad

Memurlar 07.05.2015, 01:11
Memurlar Temmuz ayında ne kadar zam alacak?

Memurlar Temmuz ayında ne kadar zam alacak? Memurlara Temmuz ayında ne kadar zam yapılacak? 2015 genel seçimlere 33 gün kala seçimlerden sonra Temmuz ayında memur kesime ne kadar zam yapılacağı ve ne kadar zam uygulanacağı hakkında detaylı bilgi haberimizde..

Emekliler ve memurlar için temmuz zammı netleşmeye başladı. İşte emekli ve memurların temmuz ayında alacakları zam miktarları...

Yaklaşık 11 milyon emekli ve 2.5 milyon memur maaşlarının artacağı Temmuz ayını beklerken, zam oranları da şekillenmeye başladı. İlk 4 aylık enflasyon yüzde 4.71 çıktı.

Ocak-Nisan dönemi enflasyonuna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 4.71 zam alacak. Memurlar ve memur emeklilerine ise yüzde 3 zamma ilave olarak yüzde 0.71 enflasyon farkı verilecek. Ancak kesin rakam için 2 aylık enflasyon verisi kaldı.

SEYYANEN DE VAR

Çıkacak sonuca göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı, memurların ve memur emeklilerinin ise alacağı enflasyon farkı azalabilecek ya da artabilecek. SSK ve Bağ- Kur emeklileri, Temmuz’da bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak. Bunun ilk 4 aylık dönemindeki enflasyon belli oldu. Ocak-Nisan dönemi enflasyonu yüzde 4.71 çıktı. Yani 4 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 4.71 olarak görünüyor. 

Ancak kesin rakam, Mayıs ve Haziran enflasyon verilerinin açıklanmasıyla belli olacak. Temmuz’da zam oranı ortaya çıkacak. Enflasyonda artış devam ederse, zam oranı artacak. Enflasyon artışının ardından maaşı bin 100 liranın altında olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bir zam daha olacak. Bin lira ve altında maaşı olanlara 100 lira verilecek. Bin liranın üzerindekilerin maaşları da bin 100 liraya tamamlanacak.

MEMURHABER.COM

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@