Memurlar net Maaş Şoku Yaşıyor

Oh olsun diyeceğimiz var ama....

Memurlar 15.09.2015, 14:54
Memurlar net Maaş Şoku Yaşıyor

KamuGundemi.com - Memurlar 15 Eylül 2015 maaşları çekmeye gittiklerinde şok yaşadılar. Zira Toplu Sözleşme'de o kadar zam bu kadar zam olacak diye müjde haberlerini yapan bir çok site vardı... Zam Ocak'tan sonra yansıyacak diyenlerinizi duyar gibiyiz... Ancak unutmamanız gereken bir şey var ki o da aşağıda açıklandı.

2008 öncesinde Emekli Sandığına tabi olan tüm kamu çalışanlarının 15 Eylül net maaşları, bu aydan itibaren düşecektir. Bilindiği üzere, toplu sözleşmede alınan karar gereğince, emeklilik maaşları 100 lira civarında artırılmıştır. Ayrıca, Bakanlar Kurulu 27 Ağustos'ta aldığı kararla, bu düzenlemenin 1 Eylül 2015'te yürürlüğe girmesini kararlaştırmıştır. Düzenleme, 15 Eylül itibariyle emekli olan ve olacak herkesi kapsamaktadır. Diğer taraftan söz konusu düzenleme, memur maaşlarını da ilgilendirmektedir. Zira, 2008 öncesi Emekli Sandığına tabi olanlar için, memur maşlarına uygulanan emeklilik kesintilerinden birisini de, ek göstergeye uygulanan oranlar oluşturmaktadır. İşte Bakanlar Kurulu kararıyla, bu oranlar artırıldığı için, emekli kesenek miktarları artırılmıştır.

Yani özetle biz size zam veririz ancak yaptığımız zammı küçük bir kaç değişikle hiç ederiz. Ne diyelim oh olsun diyeceğiz ama dilimiz varmıyor...

Yorumlar (2)
memur 5 yıl önce
siz oh olsun diyin, sonra hastaneye gidip memur doktora muayene olun, hatta ölecek olursanız ameliyat etsin kurtarsın sizi. memur mühendisin yaptığı köprüden geçin, yolunu kullanın, memur öğretmenin eğitimi ile bir yerlere gelin, sonra oh olsun diyin. yediği kaba pislemek bu olsa gerek!!! ülkede çalan yiyen çalışmadan para kazananlar varsa bunların suçlusu memurlar değil, anlatılanlara izin veren bütün halktır. Az saksıyı çalıştırın.
Abdül 5 yıl önce
Oh olsun oh!
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@