Memur olmayı bekleyenlere bu haber kaçmaz 17 Bin 610 Memur Alınacak!

Memur olmayı bekleyenlere bu haber kaçmaz 17 Bin 610 Memur Alınacak! 17 Bin 610 Memur Alınacak! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Diyarbakır Sur'un yeniden inşası, Kanal İstanbul ve 15,000 polis memuru alınması gibi konularda düzenlemeler içeren torba kanun tasarısını kabul etti.

Memurlar 05.04.2016, 10:52 05.04.2016, 10:53
Memur olmayı bekleyenlere bu haber kaçmaz 17 Bin 610 Memur Alınacak!
memuruz.net - Komisyon'da Cuma akşamı kabul edilen tasarı ile 15,000 polis ve 2,610 sosyal güvenlik denetmeni kadrosu ihdas ediliyor.

Tasarıyla ayrıca Kanal İstanbul ve diğer su yolları için yasal düzenleme getirilerek, ilgili kanunda "su yolu" tanımı yapılıyor ve su yollarına kanuni statü kazandırılıyor.

Bu arada üzerinde konaklama amaçlı turizm tesisleri yapılmak üzere kamu arazisi tahsis edilen belgeli yatırımcılar ve işletmecilerden, 2016 yılı için tahsil edilmesi gereken kira, kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni bedelleri ile hasılat payları bir yıl ertelenecek.

Tasarıya, güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda yıkılan Diyarbakır Sur'un yeniden inşasının yasal altyapısının oluşturulması amacıyla önergelerle yeni maddeler eklendi.

Terörizmin finansmanının önlenmesi için yeni tedbirlerin de alındığı tasarıda CMK'da yer alan şirket yönetimi için "kayyım tayini, iletişimin tespiti, dinlenmesi ve kayda alınması, gizli soruşturmacı görevlendirilmesi, teknik araçlarla izleme" tedbirlerine ilişkin hükümler, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun için de uygulanabilecek.
Tasarı önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulu'nda ele alınacak.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@