Memur Öğretmenler MEB'e Atanacak mı?

Asıl Mesleği Öğretmen Olan, Kamuda Alt Hizmetlerde Çalışan 10.000 Kamu Çalışanı Eylül Ayında Meb’e Atanması Bekleniyor !

Memurlar 24.08.2015, 23:58
Memur Öğretmenler MEB'e Atanacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Kırıkkale’de açıkladığı 47 bin alımı açıklaması malumken MEB Bakanı Nabi AVCI 37.000 alımdan söz etmektedir. Maliye Bakanlığının bütçede açık vermemek için,gelir gider dengelerinin daha sağlıklı ve daha tutarlı olması adına,mali disiplini devam ettirmek için açıktan alınması planlanan öğretmen atamalarının bir kısmını eskiden olduğu gibi kamu kurumlarındaki öğretmenlik yeterliliğine sahip memurların kurumlararası atama ile geçişlerinin sağlanmasını planladıkları haberleri duyulmaktadır.

Bütçeye nefes aldırmak mali disipline zarar vermeyecek şekilde bütçede olan ve maliye bakanlığı tarafından düzenli olarak maaşları yatan öğretmenlik yeterliliğine sahip  kamu çalışanları 2015 Eylül ayında ataması yapılacak mı?

Bu makul ve yapılması gereken bir atama olduğu birçok eğitim camiası tarafından dillendirilmektedir.Böylece hizmetli,memur vs. alt hizmetlerde çalışmaya mecbur kalmış kamu çalışanları asıl mesleğine kavuşacak,hem de devletin bütçesi de hiçbir sıkıntıya girmemiş olacaktır.

Milli eğitim Bakanlığının ve Maliye Bakanlığının Kamu yararı ilkesini göz önünde bulundurarak,önceden planlanan 47.000 atamanın bir kısmını esas mesleği öğretmen olan kamu çalışanlarından karşılanacağı yorumları sık sık yapılmakta olup; Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Maliye Bakanlığı’nın konu hakkında açıklama yapması bekleniyor. Ortada dolaşan bu iddaaların ve yorumların gerçek olup olmadığının bakanlık tarafından yapılan açıklama ile anlaşılacaktır…

Yorumlar (12)
wahit demircan 5 yıl önce
gerçek mi acaba?
Sema ÖZ 5 yıl önce
Kamuda 3 yıldır alt kadrolarda hapsolmuş öğretmenleriz.sesimizi duyurduğunuz için teşekkür ederim.MEB bizleri görmezden gelmekte ısrar ediyor.kpss ile atanan bizler ünvan değiştirmek için,kurumlararası geçiş yapmak için hiçbir kurumda olmayan kuralı;KPSS ŞARTINI koyarak bize çıkmaza sokuyor.ARTIK BU ANLAMSIZ TUTUM BİR SON BULSUN...
edebiyat öğretmeni 5 yıl önce
GERİ VERİN HAKKIMIZI SİZİN 47.000 SÖZÜNÜZ GERÇEKLEŞSİN BİZİMDE HAYALLERİMİZ.
serkan 5 yıl önce
ilginiz iiçin teşekkürler
edebiyat öğretmeni 5 yıl önce
yüzümüz gülsün artık kavuşturun öğrencilerimize.
G. ARSLAN 5 yıl önce
ÇÖZÜM BASİT: MEMURÖĞRETMENLERin devletteki memur kadrolarının MEB okullarındaki öğretmen kadrolarına aktarılmaları "Mezuniyet Tarihi Önceliği" veya "Emekliliğe Esas Toplam Hizmet Süresi " veya "SSKlı Öğretmenlik & Öğreticilik Süreleri + Memuriyet Süreleri" ya da kendi aralarındaki başka bir adil ölçüte göre sıralamayla, anayasal aile birliğinin korunması adına zorunlu hizmetten muaf tutulup ya eskisi gibi %3’lük kontenjanla ya da tahminen 3000'nin biraz üzeri kişilik toplu bir kadro kaydırması
KURUMLAR ARASI GEÇİŞ 5 yıl önce
Kurumlar arası ilk atama hakkımızı geri istiyoruz!Memur Öğretmenler mağdur!...
Salim 5 yıl önce
Zaten Kpss ile atanmış biz memur öğretmen adayları asli işimiz olan öğretmenliği yapmak istiyoruz. Kurumlar arası ilk atama hakkımızı geri istiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@