KPSS şartsız memur alımları için son gün 25 ocak

KPSS şartsız memur alımlarında sona yaklaşıyor.4 Ocak 2017 tarihinde başlayan başvuru süreci 25 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek.

Memurlar 18.01.2017, 11:50
KPSS şartsız memur alımları için son gün 25 ocak

Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu , bakanlığın 2016 yılında kahpece düzenlenen darbe girişimi nedeniyle personel alımı için sınav düzenleyemediğini bu sene Aday konsolosluk ve ihtisas memurluğu ile aday meslek memurluğu giriş sınavlarından ikişer kez yapılmasının planlandığını açıklamıştı.

Bu sırada Dışişleri Bakanlığı resmi internet sayfasından da alımlarla ilgili ilan duyuruları ardı ardına gelmişti. Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı için başvuruların 30 Ocak 2017 tarihinde başlayacağı belirtilmiş, Aday Meslek Memurluğu giriş sınavı içinse başvuruların başladığı açıklanmıştı.

4 Ocak 2017 tarihinde başlayan başvuru süreci 25 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek.

Sınava başvuru işlemleri "http://sinav.mfa.gov.tr" adresi üzerinden e-devlet şifresiyle yapılabilecek. Söz konusu başvurular hakkında belirtilen net tarih haberimizin başında da belirttiğimiz gibi 25 Ocak 2017'dir , adaylar mesai bitimine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Başvurularla ilgili detaylar ve daha fazla bilgilendirme için Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

DİKKAT! Dışişleri Bakanlığı'nın aday meslek memurluğunun sınav ve başvuru tarihinde daha sonradan değişiklik olmuştur.

Dışişleri Bakanlığı'nca ilana ek olarak şu duyuru yayımlanmıştır ; "Görülen lüzum üzerine, evvelce 28-29 Ocak 2017 tarihlerinde düzenleneceği ilan edilen Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu giriş sınavının yazılı aşamasının tarihi 11-12 Şubat 2017, anılan sınava başvuru tarihleri ise 4 Ocak-25 Ocak 2017 olarak değiştirilmiştir. Saygıyla duyurulur."emurlaetr n

memurlar net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@