Kamuya 50 Bin Memur Alımı Yapılacak!

Darbe Girişiminden Sonra Yaklaşık 90 Bin Memur Açığa Alındı. Görevden alınan memurların yerine yeni alımlar yapılacak! Bir çok kurum memur alımı için ilan yayınladı. Peki bu kurumlar hangileri? İşte yapılacak memur alımlarına ilişkin ayrıntılar....

Memurlar 29.08.2016, 14:49 29.08.2016, 14:51
Kamuya 50 Bin Memur Alımı Yapılacak!
memuruz.net'in buradaki haberine göre; Kamu kurum ve kuruluşlarında darbe girişimi soruşturmaları sürerken diğer yandan memur alımları içinde harekete geçildi.

Soruşturmalar kapsamında açığa alınan personel sayısı 90 bine yaklaştı , kamuda personel açığı oluşmaması için gerekli tüm çalışmalarda yapılıyor.Binali Yıldırım bu durumla ilgili adımları atıyor.Yeniden yapılanan kanunlarda personel açıkları göz önünde bulunduruluyor açığa alınan sayısını kapatmak için çalışmalar sürüyor. Kamuda en yoğun görevden atma ve açığa alma işlemleri MEB , Adalet Bakanlığı, EGM, TSK ‘da görülüyor.

MEB, EGM ve Adalet Bakanlığı Konuyla İlgili Çalışmaları Başlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda 27 bin civarında personel açığa alındı ve yerine 15 Bin sözleşmeli öğretmen alımı için süreç başladı. Bilindiği gibi kısa süre önce Emniyet Genel Müdürlüğü’ne komiser yardımcısı alımları için başvurular başlamıştı. Yine 18. Dönem POMEM kapsamında 1000 kadın ve 9 bin erkek polis memuru adayı için başvurular alınmıştı.  Yine Adalet Bakanlığı’da personel alımları için harekete geçmiş, son çıkarılan KHK’ler ile birlikte Adalet Bakanlığı’na 4 bin kadro daha ihdas edilmişti.

HANGİ KAMU KURUM VE KURULUŞU PERSONEL ALIMI YAPIYOR – YAPACAK?

Adalet Bakanlığı’nın hali hazırda personel alımı bulunuyor, yine Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri sözleşmeli personel alımı için başvurular Eylül ayında başlayacak. Emniyet Genel Müdürlüğü FETÖ soruşturmaları kapsamında 8 bin memurun işine son verdi, 10 bin polis memuru alımından ayrıca, 10 bin özel harekat polisi alımı daha yapacak. Konu ile ilgili ilk bilgilendirmeyi Türkiye’de yapan kamupersoneli.net sitesi olmuştu. İlgili alımlarda KPSS şartı aranmayacak ve lise mezunları da özel harekat polisi olmak için başvuruda bulunabilecek. Sağlık Bakanlığı ‘da 20 bin civarında personel alımı yapacak. Konu ile ilgili açıklamayı kısa zaman önce Recep Akdağ, yapmış ve 2016 yılı içerisinde çoğunluğu sözleşmeli personel olmak üzere 20 bin civarında personel alımı yapılacağını bildirmişti. Milli Eğitim Bakanlığı’nında kısa zaman içerisinde tekrar bir sözleşmeli öğretmen alımı yapabileceği öne sürülüyor, Adalet Bakanlığı’nın personel alımı ile ilgili süreç ise sürüyor, Adalet Bakanlığı zabıt katibi, mübaşir, şoför vb pozisyonlar için personel alımı yapıyor .

ADAYLAR YAŞ SINIRI VE ASKERLİK ŞARTLARININ DEĞİŞMESİNİ İSTİYOR KONUYLA İLGİLİ TAM BİR AÇIKLAMA BULUNMAMAKTADIR.BAKAN EFKAN ALA BU KONU ÜZERİNDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Özel Harekat polisi alımı için son çalışmalar yapılırken, KPSS şartı aranmayacağı, lise mezunlarının da başvurabileceği bildirilmişti. Fakat Efkan Ala, askerlik şartının aranacağını belirtmişti. Özel harekat polisi olmak isteyen adaylarsa yaş sınırı ve askerlik sınırı konusunda bakan Efkan Ala’dan müjdeli haber bekliyor…
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@