Kamu Personellerinin, Memurların Normalleşme Süreci Çalışma Saatleri

Kamu kurumlarında çalışan personellerin, memurların normalleşme dönemi çalışma saatleri belli oldu. İçişleri Bakanlığı kamu kurumlarının hangi saatlerde, ne kadar çalışacaklarına dair detayları ile yeni dönem normalleşme takviminde açıkladı.

Kamu Personellerinin, Memurların Normalleşme Süreci Çalışma Saatleri

İçişleri Bakanlığı tam kapanma sürecinin sona ermesinin ardından 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak yeni kararlar açıklandı. 

Bakanlık normalleşme takviminde kamu kurumlarının çalışma düzenlerine dair kararları da açıkladı. Bu kapsamda kamu kurumları ve kamu kurumlarında çalışan personeller normalleşme takvimine göre çalışacaklar. İşte kamu da ki yeni düzen. 

KAMU KURUMLARININ ÇALIŞMA DÜZENİ

Kademeli normalleşme takvimine göre kamu kurumlarında esnek çalışma sistemi devam edecek. Bunun yanında dönüşümlü çalışma ve mesai uygulaması da normalleşme sürecinin ilk aşamasında uygulanacak. Kamu personelleri sabah saat 10.00 ile akşam saat 16.00 saatleri arasında çalışacaklar. Bakanlığın genelgesinde yer alan çalışma düzenine dair madde şu şekilde;

Kamu Personellerinin Mesai Düzenlemesine Dair Madde

"Cumhurbaşkanlığının 14.04.2021 tarih ve 2021/8 sayılı Genelgesi ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının 27.04.2021 tarih ve 17665 sayılı yazısı doğrultusunda, kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanmakta olan 10.00-16.00 saatleri arası mesai sistemi ile uzaktan/dönüşümlü gibi esnek çalışma usulünün uygulanmasına kademeli normalleşme döneminde de devam edilecektir."

İDARİ İZİNLİ SAYILACAKLAR

Tam kapanma sürecinde bazı personellerin idari izinli sayılacakları duyurulmuştu. 

O genelgede gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde hamile çalışanlar, süt izni kullananlar ile engelli çalışanlar,  60 yaş ve üzerinde olanlar (yönetici pozisyonlarmdakiler hariç), Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanların idari izinli olacağı duyurulmuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@