Jüri üyeliği yapan memura müjde!

Memurları yakından ilgilendiren önemli gelişme.

Memurlar 13.12.2015, 14:05
Jüri üyeliği yapan memura müjde!

2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu Tasarısı, 1/1/2016-31/3/2016 tarihleri arasındaki 3 aylık dönem için, yarışmalarda jüri üyesi veya raportör olarak görevlendirilecek memurlara ödenecek ücret miktarının, 2015 yılında geçerli olan miktarın %6,80 oranında artırılmış hali olmasını öngörüyor.

 

Genel yönetim kapsamında bulunan kamu kurumları ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve özel kanunlarla kurulmuş fonlar tarafından yapılacak her türlü etüt, plan, proje, güzel sanatlara ve benzeri işlere ilişkin yarışmalarda jüri üyesi veya raportör olarak görevlendirilecek memurlara, yürütecekleri bu görevler karşılığında ücret ödenmekte olup, bu ücretin tavan tutarı ise her yıl Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile belirlenmektedir.

2016 yılının ilk 3 aylık dönemini kapsayacak olan 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu Tasarısı, Meclise sunuldu. Tasarıyla, kamu kurum ve kuruluşları tarafından; etüt, plan, proje, güzel sanatlara ve benzeri işlere ilişkin olarak düzenlenen yarışmalarda jüri üyesi veya raportör olarak görevlendirilen memurlara ödenecek ücretin 2016 yılının ilk 3 aylık döneminde ne kadar olacağı da belli oldu.

Kanun Tasarısının ilgili bölümünün mevcut haliyle yasalaşması durumunda, yürütecekleri her bir asli jüri üyeliği veya raportörlüğü görevi için 2016 yılında Devlet memurlarına 1.506 TL ücret ödenebilecek.

Öte yandan, kurumlar tarafından bu kapsamda yapılan yarışmalarda;

*Danışman jüri üyeliği görevi yapanlara, 753 TL,

*Yedek jüri üyelerine ön ve soru-cevap toplantılarına katılmaları halinde yedeği oldukları danışman jüri veya asli jüri üyelerine ödenen tutarın 1/4’ü,

*Asli jüri üyesinin zorunlu bir nedenle çalışmalara devam edememesi halinde kendisine yedek jüri üyesi ücreti, asli jüri üyesinin yerini alacak yedek jüri üyesine de asli jüri üyesi ücreti,

*Raportör yardımcılarına, 305 TL ödenecek. 

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@