İLKSAN'dan Yeni Proje! Kansere Yakalanan Öğretmenlere Toplu Para Yardımı Yapılacak!

Kansere yakalanan öğretmenlere nakdi yardım yapılabilmesi için çalışma yürütüldüğü bildirildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN), öğretmenlerin kansere yakalanması halinde nakdi yardım yapılabilmesi için çalışma başlatıldığını duyurdu.

İLKSAN'dan Yeni Proje! Kansere Yakalanan Öğretmenlere Toplu Para Yardımı Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN), kanser hastalığına yakalanan öğretmenlerin yanında olabilmek için yeni bir çalışma başlattı.

KANSERE YAKALANAN ÖĞRETMENLERE NAKDİ YARDIM VERİLECEK!

İLKSAN tarafından yapılan açıklamaya göre Ankara'da İLKSAN Genel Müdürlüğü'nde Sağlık Yardımları ve Gayrimenkul Çalıştayı düzenlendi. Bu çalıştayda eğitim çalışanlarına yönelik kanser sağlık yardımı üzerine bir görüşme yapıldı.

Türkiye genelinde 25 eğitim çalışanı temsilci ile ulusal ve uluslar arası sağlık sigortası firmalarının uzmanları bu çalıştaya katıldılar. İLKSAN Genel Müdürlüğü'nün uzmanlarının da katılım çalıştayda ünlü şirketler birer sunum yaptılar.

TOPLU PARA YARDIMI!

Bu görüşmeler devam ederken kanser hastalığına yakalanan öğretmenlere toplu para yardımı yapılmasına yönelik kanser yardımının karar aşamasına getirileceği bildirildi. İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz Türkiye'de 2020 yılı içerisinde 233 bin kişinin kanere yakalandığı ve bunların 126 bininin hayatını kaybettiği bilgisini paylaştı.

BU YIL İÇERİSİNDE UYGULANMAYA BAŞLANACAK

Eğitim çalışanları arasında kanser hastalığının yaygınlaşmaya başladığına vurgu yapan Tuncer Yılmaz, “İLKSAN olarak çok önemli bir adım atmaya hazırlanıyoruz. Yasa ile tanınan sağlık yardımları kapsamında kansere yakalanan üyelerimize doğrudan nakdi yardım yapmamızı sağlayacak projeyi bu yıl içerisinde hayata geçirmek istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@