Hükümetin Zam Teklifi Cuma Günü Belli Olacak

Hükümetin zam teklifi aslında belli ama Cuma günü açıklayacaklar.

Memurlar 12.08.2015, 20:15
Hükümetin Zam Teklifi Cuma Günü Belli Olacak

Memur-Sen'den yapılan yazılı açıklamada, toplu sözleşme görüşmelerinin 2. toplantısının basına kapalı devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, Kamu İşveren Heyeti'nin cuma günü yapılacak toplantıda masaya zam önerisiyle geleceği bildirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndaki görüşmelerde kamu işveren heyetine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu görevlileri sendikaları heyetine ise Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlık yapıyor. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve KESK Genel Başkanı Lami Özgen de görüşmede yer aldı.

Toplantı, Bakan Faruk Çelik'in salona gelmesiyle başladı. İlk toplantıda sendikalar taleplerini aktarmışladı. Bugün hükümet taleplerini sendikalara iletecek. 22 Ağustos'a kadar görüşmelerden karar çıkması bekleniyor. Bu süre zarfında toplu sözleşme üzerinde anlaşma sağlanamazsa Kamu Görevlileri Hakem Kurulu devreye girecek, en son 31 Ağustos'ta zamları belirleyecek.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Bugün itibarıyla Kamu İşveren Heyetinin masaya mutlaka ama mutlaka teklifle gelmesini bekliyoruz" dedi.

Memurlar Cuma Günü Eylemde

Birleşik Kamu -iş ve bağlı sendikalar ise 14 Ağustos Cuma günü Ankara'da buluşacaklar. Türkiye'nin dört bir tarafından Ankara'ya gelecek üyeler Sözde Toplu Sözleşmeye Karşı olduklarını ve taleplerini haykıracaklar. Birleşik Kamu-iş Genel Basın ve Eğitim Sekreteri Semra Pektopal yaptığı açıklama; Toplu Sözleşme ve Grev hakkımızın uygulamaya konulmasına, insanca yaşayacağımız ücretlerin verilmesine ve sosyal durumlarımızın iyileştirilmesine, çalışma koşullarının düzeltilmesine yönelik taleplerimizi görmezden gelenlere ve yine komik yüzdelik zammı 2 milyon kamu emekçisine dayatanlara, Kamu emekçilerini yine yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkum edenlere karşı, 14 Ağustos’ta Ankara’da alanlara çıkacağız dedi.

İşte O Haberimiz! (Resmi Tıklayın)

birleşik kamu iş 14 ağustos eylemi
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@