Gençlik Ve Spor Bakanlığı Atamaları Resmi Gazete'de! Spor Müşavirliği Ve Ardahan, Antalya, Amasya Gençlik Ve Spor İl Müdürlüklerine Atama Yapıldı! Taha Akgül Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile bugün Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı uyarınca Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bazı birimlere atamalar yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Müşaviri kim oldu?

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Atamaları Resmi Gazete'de! Spor Müşavirliği Ve Ardahan, Antalya, Amasya Gençlik Ve Spor İl Müdürlüklerine Atama Yapıldı! Taha Akgül Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yeni Atama Kararnamesi bugün resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe girdi. Bu kararnameye göre Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bazı atamalar gerçekleştirildi.

SPOR MÜŞAVİRLİĞİNE DÜNYA ŞAMPİYONU GÜREŞÇİ ATANDI!

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan 2021/117 sayılı Atama Kararnamesi uyarında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda açık bulunan Spor Müşavirliğine atama gerçekleştirildi. Bu atamanın 21/5/1986 tarihli ve 3289 sayılı Kanunun 30. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereği yapıldığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Müşavirliği görevine Taha Akgül'ü atadı. Dünya şampiyonlukları bulunan güreşçi Taha Akgül, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda Spor Müşaviri olarak görev yapacak.

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİNE ATAMALAR YAPILDI!

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bazı atamalar daha yapıldı. Buna göre açık bulunan Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Yavuz Gürhan, Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Kadir Kılıç ve Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bilent Akar atandı.Yeni il müdürlerinin görevleri bugünden itibaren başladı.

TAHA AKGÜL KİMDİR?

1990 yılında Sivas'ta doğmuştur. Dünya şampiyonu güreşçi olan Taha Akgül bu spora 14 yaşında başlamıştır. Sivas Güreş Eğitim Merkezi'nde 6 yıl güreş eğitimi alan taha Akgül, 2008 yılında İzmir'e yerleşerek 9 Eylül Üniversitesi Türkçe bölümünde eğitimine lisans eğitimini almıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi adına güreşmeye başlayan Taha Akgül 2009 yılında gençlerde Türkiye üçüncüsü olarak dikkat çekmiştir. Bu başarısının hemen ardından Milli Takım daveti alan taha Akgül 2011 yılında Ankara Aski Spor Kulübü'ne katılmıştır. 2012 yılında 40. defa düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası'nda Taha Akgül altın madalya alarak büyük bir başarı elde etmiştir. 2014 yılında Özbekistan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda birinci olan Taha Akgül kariyerine bir altın madalya daha eklemiştir. Taha Akgül 2015'te Las Vegas'ta düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda Azerbaycanlı rakibini 62 saniyede tuş ederek yeniden Dünya Şampiyonu olup altın madalya kazanmıştır. 2015 Avrupa Oyunları'ndan da taha Akgül altın madalya kazanarak Türkiye'ye dönmüştür. 2016 yılında düzenlenen Rio Olimpiyatlarında da kariyerine Olimpiyat Şampiyonu unvanını eklemeyi başaran Taha Akgül altın madalyalarının sayısını yükseltmiştir.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@