Eş durumu yapamayan memur istifaya zorlanıyor

Gazetekamu - Üniversitelerin başka şehirlerde şubesi olmadığı için il dışı tayin ve eş durumu tayini yapamayan memurlar devletten çözüm bekliyor. Adana’ya nakil olamayan ve istifa etmeyi

Memurlar 07.05.2015, 23:24
Eş durumu yapamayan memur istifaya zorlanıyor

Gazetekamu - Üniversitelerin başka şehirlerde şubesi olmadığı için il dışı tayin ve eş durumu tayini yapamayan memurlar devletten çözüm bekliyor. Adana’ya nakil olamayan ve istifa etmeyi düşünen bir memurun mektubunu yayınlıyoruz.

Aile bütünlüğü açısından zor durumda olan memurun mektubu:

“Merhabalar, öncelikle sesimizi duyurduğunuz için teşekkür ederim. Çözemediğimiz bir sorunumuz var, Gebze Teknik Üniversitesinde Bilgisayar İşletmeni unvanında 3,5 yıllık memurum. Aslen Adanalıyım, ailem ve akrabalarım da Adana’da yaşıyor. 3,5 yıldır memleketinden ayrıyım, Adana’ya naklen geçiş yapmak istiyorum ancak bütün kapılar yüzümüze kapatılıyor, umutsuzluğa kapılıyorum. Adana'daki iki üniversiteye başvuru yaptım ancak bir sonuç alamadım. T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvuru yaptım, sonuç alamadım. Bazı Bakanlıklara başvuru yaptım, Belediyelere başvuru yaptım, olmadı, olmuyor. Eşim Tarsus Askerlik Şubesinde memur, o da Adanalı, gidiş geliş yapıyor. Biz ayrı yaşıyoruz. Tarsus Vergi Dairesinde memur açığı varmış, başvuru yaptık, kendi kurumum muvafakat yazısını gönderdi. Vergi Dairesi de Ankara’ya (Gelir İdaresi Başkanlığı’na) yazımızı gönderdi. Ancak Ankara onay vermiyor. Hâlbuki çok heveslenmiştik, aylar geçmesine rağmen nakille ilgili bir mesafe alamadık. İstifa edip etmemekle arasında gidip geliyorum. Nereye kadar nakil olmayı bekleyeceğim bilemiyorum.

2015 yılı kadroları tüm kurumlara dağıtıldı, başvurduğumuz kurumlar bütçeyi bahane gösteriyor, atama izinlerinin az olduğunu söylüyorlar. Birileri devreye girmezse, yardımcı olmazsa bu gidişle hiç nakil olamayacağım. Aylardır eşim, babam, eniştem ve ben nakil için uğraşıyoruz. Üniversitede olduğum için nakil konusunda güçlük çıkartıyorlar. Üniversitenin diğer illerde şubesi olmadığı için eş durumu tayini bile yapamıyorum. Bakanlıklarda çalışıyor olsam eş durumundan ve isteğe bağlı tayinlerle Bakanlığın Adana ve Tarsus’taki herhangi bir kurumuna geçiş yapabilirdim.

Onlarca Bakanlığın Adana ve ilçelerinde kurumları var, mutlaka Bilgisayar İşletmeni unvanında memura ihtiyaçları vardır. Aile bütünlüğümüz açısından zor durumdayım. Siyasetle ailecek çok bir bağımız yok, sadece vatandaşlık görevimizi yapıp oyumuzu kullanıyoruz. Sendikalarla da bir bağım yok. Ancak siyasetçilerin ve sendikaların yardımı olmadan nakil işinin zor olduğunu yeni yeni anlıyorum. Bunun için Devlet Büyüklerimizden, Bürokratlarımızdan, Adana Valimizden, Adana Milletvekilleri adaylarımızdan, Adana’daki kurum müdürlerimizden, yetkili sendikalardan yardım istiyorum.”

 

(E. Ö./Memur)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@