Erdoğan Memurluğu Kaldırmak İstiyor

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, önceki konuşmalarında olduğu gibi bir kez daha işçi memur ayrımının kaldırılması gerektiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’da halka hitap ettiği ko

Memurlar 12.05.2015, 11:45
Erdoğan Memurluğu Kaldırmak İstiyor

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, önceki konuşmalarında olduğu gibi bir kez daha işçi memur ayrımının kaldırılması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’da halka hitap ettiği konuşmasında işçi memur ayrımında da değindi. Erdoğan konuşmasında, iş adamlarının kendisine, çalıştıracak işçi bulamadığından yakındığını belirterek, Gaziantep'ten gelenlerin de İstanbul'daki 3. havalimanının inşaatını yapanların da aynı şikayeti dile getirdiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında işçi memur ayrımı ile ilgili olarak şunları söyledi:

"İş yok değil, var ama iş beğendiremiyorsunuz. Ne istiyorlar biliyor musunuz? 'Bana devlette iş ver, devlette.' ya özel sektör iş değil mi? Benim hayatımın büyük bir kısmı özel sektörde geçti. Özel sektörden sonra ben İETT'ye girdim. Rızkın nereden geleceği, nasıl geleceği belli olur mu? Sen rızkı buldun, git be ama yok çünkü 'devletin malı deniz, yemeyen domuz'. Böyle bakıyorlar. Devlete bir girdin mi, kapağı oraya bir attın mı, bir daha çıkmak yok. Onun için de diyorum ki bizim aslında bir şey yapmamız lazım, memur-işçi ayrımını kaldırmamız lazım. Dünyada hiç bir yerde memur-işçi ayrı değildir. Çalışanlar diye bir anlayış vardır. Memurla işçi aynıdır, hepsinin bağlı olduğu bir sitem vardır, o sistem içinde değerlendirilirler. Çalışan çalışır, ihbar tazminatını, kıdem tazminatını alır, haydi güle güle denir. Bir işveren memnun olduğu elemanını çıkarır mı? Ama memnun değilse tabii ki çıkarır. Bunlar böyle iş istiyor. Sıkıntı burada."

http://www.mebpersonel.com/mevzuat/cumhurbaskani-erdogan-isci-memur-ayrimina-degindi-h165854.html

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@