Erdoğan: '657 değiştirilmediği sürece bu iş çözülmez'

Ha bugün ha yarın bu olay gerçekleştirmeye çalışılacak....

Memurlar 31.10.2015, 21:12
Erdoğan: '657 değiştirilmediği sürece bu iş çözülmez'

Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde şu ifadelere yer verdi;

"Bu paralel yapı ülkemizde devletin içerisinde sızmış bir virüs gibi. İstihbaratta da var, emniyet teşkilatı, silahlı kuvvetlerimiz bütün bu yerlerin hepsinde bunlar var ve ciddi iletişim sağlamaya çalışıyorlar. 657 değiştirilmediği sürece bu iş çözülmez.

Paralel yapı ciddi manada Amerikan bütçesinden kendine taraftır. Bunu da çok cüzzi bazı rakamlar, senato ve kongre üyelerine verdikleri desteklerle bunları yanlarına çekiyorlar. Bunların çoğunun ABD'e giriş müsadesi yoktur ama şimdi çoğu girebiliyor. FBI konuyla ilgili işi çok sıkı tutuyor. Bunun bir neticesi olacak diye düşünüyorum."

657 DEĞİŞECEK Mİ?

Bu açıklama, kamu çalışanları tarafından dikkatle karşılandı. 

Seçimlerden sonra, "Paralel Yapı İle Mücadele" gerekçe gösterilerek 657 sayılı devlet memurları kanunda önemli değişikliklerin yapılabileceği yönünde bir sinyal olarak algılandı.

Editör Yorumu:

Sayın Erdoğan, Trabzon Mitingi ve Tümsiad Genel Kurul Konuşmalarında aynı anlamda açıklamalar yapmıştı. Sayın Erdoğan Memurun iş güvencesinin Paralel Yapıyla mücadeleye engel olduğunu vurgulayarak "Biz görevden alıyoruz, mahkemeyle geri dönüyor." demişti.  

657 deki memurun kadrosu sözleşmeliye dönebilir. Kurunun yanında yaş da yanar. Kaybedilen hakkın geri alınması çok zor olacaktır. Hükumete bağlı siyasi parti bürosu gibi çalışan Memur-Sen'den tepki beklemek anlamsız. Devlet büyüklerimizden, memuru köşeye sıkıştırmak yerine, memurun haklarını korumalarını, çalışma, maaş ve özlük haklarını iyileştirmelerini bekliyoruz.

Yorumlar (1)
Bir dost diyelim 5 yıl önce
Hah, başkanlık bitti, şimdi memurları kendine etmenin sevdası aldı yürüdü.. 7 Haziran seçimi ders olamadı galiba. Birde derler ki; c.b dan ne istiyorsunuz ? Başka üşle ve milletlerde memura başka yapıcı haklar ve sosyal imkanlar getirilmeye çalışılırken, ortaya sürülen müsammaya bakın.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@