Emniyet Görevlilerine Yönelik Mazeret Tayin Şartları Açıklandı! Polis Tayinleri Ne Zaman?

Polislerin hangi koşullar altında mazeret tayini isteyebilecekleri Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında açıkça belirlendi. Şubat, Eylül ayları için mazerete bağlı atama talep edilebilecek.

Emniyet Görevlilerine Yönelik Mazeret Tayin Şartları Açıklandı! Polis Tayinleri Ne Zaman?

Emniyet hizmeti sınıfındakilerin mazeretle ilişkili atama dönemleri, genel atama dönemi haricinde Şubat ve Eylül aylarında gerçekleşiyor. Polisler için açıklanan mazeret tayini koşulları, şark süreleri ve performans değerlendirme puanları hakkında ise yeni bilgiler açıklandı. Emniyet mensubu polisler mazerete bağlı yer değişimlerinde, eşlerinin veya çocuklarının hastalığını belgelendirerek veya yönetmeliğe uygun olan diğer koşulları sağlayarak atama talep edecekler.

Tarihlere İlişkin Detaylar

Emniyet mensubu olan personeller, Mayıs ve Haziran ayları içinde açıklanan genel atama süresinin dışında her sene Şubat ve Eylül ayları olmak üzere senende 2 kez mazeretli atamadan yararlanacaklar. Ataması yapılacak olan Başpolis ve polis memurları ise tercihlerini yapmaya başlayacaklar.

Polisler hem kendileri hem de eş ve çocukları için yer değişikliği talebi yaparken, eğitim, boşanma, sağlık gibi konularda oluşan değişiklikler nedeni ile mazeretli şekilde tayin olmak istediklerini belirtebilecekler. 2021 yılı genel atama çalışmalarının başladığı, 1. bölgeden 2. bölgeye olan tercih listelerinin ise duyurulduğu belirtildi.

Yayınlanan Tayinler ve Sıradaki Başvuru Tarihi

2. bölgeden 1. bölgeye olan tayinlere ilişkin detaylar da yeni duyuru listelerinde yayımlandı. Bu açıklamalar ardından yeni dönemde yani yaz döneminde ataması gerçekleşecek olan Polis ve Başpolis memurları, ilk tercihlerini 8 Şubat ile 14 Şubat arasında yapabilecekler.

Ana tercihler ve tercih dökümleri 15 Şubat ve 1 Mart 2021 arasında yapılacak. Diğer yandan şark illerinde olan polislerin aylardır beklenti içinde oldukları, şark sürelerinin düşürülmesi kararı ise gündeme girmedi.

Polisler eşleri, kendileri ve çocukları için bir mazerete dayalı olarak tayin taleplerini gerçekleştirebilecekler. Bu kapsamda mazeretli atama için Şubat ve Eylül dönemlerinde, genel atama harici bir süre içinde işlem yapılacak. Açıklaması yapılan diğer bilgiler ise performans puanları ile ilgili oldu.

En yüksek 5 olan performans puanlarını öğrenmek için personel kendine ait şifresi ile PBS girişini yaparak notunu görüntüleyecek. 1 ile 1,99 arası not alanlar yetersiz, 2 ile 2,99 arası not alanlar kendisini geliştirmesi gereken, 3 ve 3,99 alanlar iyi performanslı, 5 alanlar ise çok iyi performanslı personel gurubuna girecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@