Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Düzenleme Yapıldı

Resmi Gazete'de devlet memurlarının yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yönetmelikte düzenleme yapıldı. İşte yeni yayımlanan kararın detayları.

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Düzenleme Yapıldı

23 Nisan tarihli Resmi Gazete'de devlet memurlarına dair yönetmelikte değişiklik kararı yer aldı. Yer değiştirmeye bağlı atanma işlemlerinde yapılan düzenlemede, bazı gümrük personelleri, sağlık personellerine dair karara dahil edildi. İşte o düzenleme;

YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANLAMALARDA DÜZENLEME

23 Nisan 2021 Tarihli ve 31463 Sayılı Resmi Gazete'de devlet memurları adına "Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 3901)" kararı yayımlandı. 

Bu karar kapsamında bir önceki yönetmelikle uygulanan atanma işlemlerine dahil olacak personeller belirlendi. Yönetmelik sağlık personeli ile birlikte Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerinde görev yapan yer değiştirme suretiyle atamaya tabi personellere yönelik değiştirildi. Resmi Gazete'de yayımlanan o karar metni. 

Karar Metni

MADDE 1- 19/4/1983 tarihli ve 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin üçüncü fıkrasına "sağlık personeli" ibaresinden sonra gelmek üzere "ile Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerinde görev yapan yer değiştirme suretiyle atamaya tabi personel" ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin ek 3 üncü maddesine dördüncü fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiştir. "Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerinde görev yapan yer değiştirme suretiyle atamaya tabi personel hakkında özel yönetmelikte düzenleme yapılması kaydıyla birinci fıkraya ilişkin farklı usul ve esaslar belirlenebilir."

BİR DİĞER DÜZENLEME

Aynı yönetmelik değişikliğinde ayrıca bakanlar kurulu tarafından yürütülmekte olan işlemler Cumhurbaşkanlığına bağlandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@