Cumhurbaşkanlığı Eğitim Ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyeliğine Atama Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı! Ömer Özyılmaz Kimdir?

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile atama kararları yayımlandı. Buna göre Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na atama yapıldı. Ömer Özyılmaz kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Eğitim Ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyeliğine Atama Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı! Ömer Özyılmaz Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile 23 Şubat 2021 tarihli atama kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.23 ŞUBAT 2021 ATAMA KARARLARI!Türkiye'de bazı önemli görevlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla atamalar gerçekleştirildi. 23 Şubat 2021 tarihli bu atamalardan birisi de Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyeliği'ne yapıldı.CUMHURBAŞKANLIĞI EĞİTİM VE ÖĞRETİM POLİTİKALARI KURULU ÜYELİĞİNE ATAMACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyeliği'ne Prof. Dr. Ömer Özyılmaz atandı.Yeni atama işleminin ardından Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'nda görev yapmaya başlayacak. Türkiye'nin eğitim alanındaki atacağı adımları kararlaştıran yetkin kurullardan olan bu kuruldan çıkacak kararlar büyük bir etki alanına sahip olacak.

ÖMER ÖZYILMAZ KİMDİR?1952 yılında Erzurumda doğmuştur. Eğitim hayatına Erzurumda başlayan Ömer Özyılmaz, Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü'nden mazun olmuştur. Ardından Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitisü'nde master ve doktora yapmıştır. İyi derecede Arapça ve Fransızca bilen Ömer Özyılmaz, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri ve İslam Eğitimi Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır. Burada profesör unvanını da almıştır. Ardından bazı özel üniversitelerde de çğretim üyesi olarak çalışmıştır. 20. ve 22. dönemlerde Erzurum Milletvekili seçilerek siyasete girmiştir.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@