Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı İçin Yeni Atama Kararı! Kadir Turgut Kimdir, Nerelidir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Resmi Gazete'de yayımlanan kararla yeni bir Cumhurbaşkanı Danışmanı ataması gerçekleştirdi. Buna göre Kadir Turgut resmen Cumhurbaşkanı Danışmanı oldu. Kadir Turgut kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı İçin Yeni Atama Kararı! Kadir Turgut Kimdir, Nerelidir?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yeni atama kararları yayımlandı. Bu kararlar gereği Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı kadrosunda atama yapıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI DANIŞMANI ATAMASI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan yeni atamalar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu atamalardan birisi de Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı kadrosunda yapıldı. Kadir Turgut'un Cumurbaşkanı Danışmanı olarak görevlendirildiği bildirildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığına, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12. ve 13 maddeleri gereği atama gerçekleştirildi. Bu karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

KADİR TURGUT KİMDİR?

Aslen Erzurumlu olan Kadir Turgut ilkokulu Oltu ilçesinde ortaokul ve lise tahsilini ise Erzurum'da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir. Yüksek lisansını ve doktorasını da İstanbul Üniversitesi'nde yapmıştır. 2008 ile 2014 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Fars Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalından araştırma görevlisi olarak görev yapmıştır. 2014 yılından itibaren de aynı bölümde ve Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi'nin yanında 2015-2016 yıllarında Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslami İlimler Üniversitesi'nde ve 2017-2018 yıllarında da Sabancı Üniversitesi'nde dersler vermiştir. İstanbul Üniversitesi'nde Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği ile Farsça Dilbilgisi dersleri vermektedir. Çeşitli akademik çalışmalarına devam etmektedir. 13 Şubat 2021 tarihi itibari ile Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak görevlendirilmiştir.

Uygulamalarımızı yükleyerek kamu haberlerini anlık olarak takip edebilirsiniz:

Kamu Gündemi Google Play Uygulaması

Kamu Gündemi App Store Uygulaması

Kamugündemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@