Çağan Irmak: Nadide Hayat'ta Kadının Mücadelesini Anlattık

ÇAĞAN Irmak, yazıp yönettiği 'Nadide Hayat' filminde, Türkiye'deki kadının mücadelesini anlattıklarını söyledi.

Memurlar 21.12.2015, 18:43
Çağan Irmak: Nadide Hayat'ta Kadının Mücadelesini Anlattık

(DHA) - ÇAĞAN Irmak, yazıp yönettiği 'Nadide Hayat' filminde, Türkiye'deki kadının mücadelesini anlattıklarını söyledi.

'Nadide Hayat' filminin Antalya galası, ÖzdilekPark Antalya Cinetime'da gerçekleştirildi. Galaya filmin oyuncuları Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Efecan Şenolsun ve Çisem Çancı ile senarist ve yönetmen Çağan Irmak katıldı. Kalabalık hayran kitlesinin karşıladığı yönetmen ve oyuncular, filmle ilgili izleyicilerin sorularını yanıtladı.

Çağan Irmak, 18 Aralık'ta vizyona giren film hakkında güzel eleştiriler aldıklarını belirterek, Türkiye'deki kadının mücadelesini anlatmaya çalıştıklarını söyledi. Türkiye'de tek başına hayat mücadelesi veren çok kadın olduğunu belirten Çağan Irmak, "Filmin senaryosunu yazmadan önce o kadınları biraz dinledik. Zaten filmin senaryosunu yazarken Demet Akbağ da yanımdaydı. O da çok yardımcı oldu. Filmi empati kurarak yaptık" dedi.

Demet Akbağ da güzel bir film yaptıklarına inandığını belirterek, "Uzun zamandan sonra ilk Antalya gezim bu. Biz tatlı, sıcacık, güzel bir film yaptığımıza inanıyoruz. Bizim için öyle. Umarım seversiniz. Siz de bizim gibi bu filmi keyifle izlersiniz" diye konuştu.


'UMUT VE GÜLÜMSEME BIRAKMAK İSTİYORUZ'

Filmin oyuncularından Yetkin Dikinciler ise filmle izleyenlerde umut ve gülümseme bırakmak istediklerini kaydederek şunları söyledi:

"Antalya'da 2 yıl tiyatro yaptım. O yüzden ayrı bir heyecan yaşıyorum. Antalya'ya yakışacağına inandığımız bir film. Çünkü biz sıcaklardan bir film getirdik. Siz de sıcağı içinizde barındıran insanlarsınız. Biz umut ve gülümseme bırakmak istiyoruz ama sizleri gördükçe umut ve gülümseme doluyoruz. Varlığınız için çok teşekkürler" diye konuştu.

Film, hayatını değiştirmeye karar veren orta yaşlı bir kadının komik hikayesini konu alıyor.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@