Adalet Bakanlğı CTE İnfaz Koruma Memuru Alım Sonuçları 2021 Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyenler, 2021 İKM sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. 2021 CTE infaz koruma memuru alım ilanına başvurular 12 Mart’ta bitti. CTE İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Sonucu ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

Adalet Bakanlğı CTE İnfaz Koruma Memuru Alım Sonuçları 2021 Ne Zaman Açıklanacak?
Adalet Bakanlığı bünyesinde görev almak için 2021 senesi 4 bin 918 infaz koruma memuru alım ilanına başvurular yapıldı. 12 Mart’ta son başvuruları yapan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar.

Adalet Bakanlığı İKM alım başvurularının 26 Mart 2021 tarihinde açıklanacağını tahmin etmekteyiz. BAşvuru sonuçlarının açıklanması ile birlikte, alınacak personeller sayılarına ve unvan sıralarına göre yazılı, sözlü sınavlara dahil edileceklerdir. Bu sınavlar için her bir adaya ayrı bir bildirim yapılmayacak. İlgili Komisyon Başkanlığı’nın web adresinden sınav yerleri ve tarihleri  öğrenilmelidir.

CTE Sözlü Sınava Girecekler Nasıl Seçilecek?

Adaylar sonuçları başvuru resmi internet adresinden takip etmek zorundadırlar. Sözlü sınavlara, merkezi sınav puanları baz alınarak en yüksek puandan başlamak üzere, her bir komisyon için ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı kadar aday davet edilecektir.“ dendi. Bu kapsamda sözlü sınavlara merkezi sınavlar üzerinden alınan puan baz alınarak seçim yapılacağı belirtildi.

CTE İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Sonucunu Sorgulama

CTE İnfaz koruma memuru ilanına yaptığı başvurunun sonucunu öğrenmek isteyenler adaylar 26 Mart tarihinde https://cte.adalet.gov.tr/ adresine giriş yapacaklar. Henüz yayınlanmamış olan ve 26 Mart’ta açılacak olan "CTE İnfaz Koruma Memuru Başvuru Sonuçları" duyuru sekmesine bu adresten girecekler.

E-devlet sisteminden E-devlet şifresi ve TC kimlik numarası girerek, sorgulama yapacaklar. Bu kapsamda başvuru sonuçlarını öğrenecekler. Başvurusu onay alan kişiler ise yine resmi web adresi üzerinden sözlü sınav yerlerini açık şekilde görüntüleyecekler.

 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@