2021 Memur Zam Görüşmelerinde Memur Sen ve Kamu Sen'den Güç Birliği!

2021 yılı toplu iş sözleşmeleri kapsamında gerçekleştirilecek olan görüşmeler öncesinde Memur Sen, Kamu Sen'e birlikte görüşmelerde yer alma teklifinde bulunmuştu. Kamu Sen, Memur Sen'den gelen bu teklifi kabul ederek 2021 TİS için güç birliği sağlanmış oldu.

2021 Memur Zam Görüşmelerinde Memur Sen ve Kamu Sen'den Güç Birliği!

Ağustos ayında memurların ve memur emeklilerinin maaş zamlarına ilişkin toplu iş sözleşmesi gerçekleştirilecek. 

Hükümet adına Çalışma Bakanlığı masada olacak. Memurları ve memur emeklilerini ise yetkili konfederasyon olarak Memur Sen temsil edecek. Ancak kamu işçileri adına atılan ortak adımın bir benzeri memurlar için olacak. 

MEMURLARDAN GÖRÜŞMELER ÖNCESİ GÜÇ BİRLİĞİ

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 2021 TİS görüşmeleri öncesinde Kamu-Sen ve KESK Genel Başkanlarına bir mektup göndermişti. Mektup davet niteliğinde olup 6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde memurlar adına birlikte hareket etme çağrısı içeriyordu. Memur Sen'in bu davetine ilk yanıt Kamu Sen'den geldi. Kamu Sen, Memur Sen'in 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde Memur Sen'le ortak hareket etme çağrısını onayladı. 

Kamu Sen tarafından alınan karar sosyal medya üzerinden duyuruldu. Memur Sen, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile Kamu Sen beraber hareket etme çağrısını kabul ettiğini duyurdu. 

MEMUR SEN SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Memur Sen Sendikasının resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda, Ali Yalçın'ın çağrısı hatırlatıldı ve Kamu Sen'in yanıtı açıklandı

"Genel Başkanımız @aliyalcin Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı da olarak 31 Mayıs'ta gönderdiği mektupla iki konfederasyona "6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde Memur-Sen'le birlikte hareket edilmesi" daveti gerçekleştirmişti. Kamu-Sen'den bugün olumlu cevap geldi."

Memur Sen'den yapılan ikinci paylaşımda ise alınan kararın önemli olduğu vurgulanarak "Kamu-Sen Genel Başkanı Sn. Önder Kahveci olumlu cevaplarını sosyal medya hesabı aracılığıyla kamuoyuyla da paylaştı. Olumlu cevabı önemsiyor, Memur-Sen'in 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde kamu görevlileri lehine kazanım üretilmesi mücadelesine katkı sunacağına inanıyoruz." açıklaması yapıldı. 

ÖNDER KAHVECİ'DEN AÇIKLAMA

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise kişisel sosyal medya hesabından yukarıda yer alan açıklamalarda bulundu. Alınan karar ile Memur Sen ve Kamu Sen 2021 TİS görüşmelerinde beraber hareket edecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@