Memura ek 1000 TL zam ve yüzde 3'lük refah payı mı verilecek? Heyecanlandıran açıklama!

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, enflasyon rakamları nedeniyle memur maaşlarının eridiğine dikkat çekerek, ek 1000 TL zam ve yüzde 3 refah payı verilmesi talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletmek için randevu istediklerini açıkladı.

Finans 21.11.2021 - 13:12 21.11.2021 - 13:12 Ali Parim

Son dönemde enflasyon rakamlarındaki artışla birlikte asgari ücretlilerin yanı sıra memurlardan da ek zam talepleri gelmeye başladı. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 6. Dönem Toplu Sözleşmesiyle memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldığını hatırlatarak, enflayon ve yatırım araçları karşısına yapılan bu zamların sonuçsuz kaldığını ve memur maaşlarını eridiğini vurguladı.

Kamu görevlilerinin ve emeklilerin mağduriyet yaşadığına dikkat çeken Başkan Kahveci, eriyen maaşları telafi etmek ve alım gücünü yükseltmek amacıyla memur ve emeklilere de bir destek paketi açıklanmasının ve kamu görevlilerine aylık 1000 lira ek zam verilmesinin zorunlu hale geldiğini aktardı. Kahveci ayrıca yapılması gerekenin her yıl oransal artışlardan bağımsız yüzde 3 refah payı verilmesi olduğunu da anımsattı. 

 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci başta ek zam ve refah payı olmak üzere kamu görevlilerin taleplerini iletmek adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu talep ettiklerini de dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@